Realizacje

Naziemny V = 4850

Dla budynków o powierzchni większej niż 140m polecamy większe zbiorniki, to pozwala oszczędzić w przyszłości na cenie gazu.

gaz-naziemny-v4850-1
gaz-naziemny-v4850-2
gaz-naziemny-v4850-3

Instalacja V = 2700

Tak budujemy dla Klientów wraz z firmą TERMET.

instalacje zbiorników na gaz
instalacja-2700-2
instalacja-2700-3

Instalacja III

gaz-instalacja-iii-1
zbiornik podziemny
gaz-instalacja-iii-3
zakopany zbiornik podziemny
zakopany zbiornik podziemny - tankowanie
zakopany zbiornik podziemny - tankowanie

Instalacja IV

zabiornik-na-gaz
zbiornik
zabiornik-gazowy
instalacja-zbiornika-gazowego

Realizacje

Jak powszechnie wiadomo, gaz propan może zostać z powodzeniem wykorzystany do ogrzewania domu. Jednak zamontowanie pieca oraz jego dobór jest ściśle uzależniony od rodzaju i układu budynku , a także od indywidualnego zapotrzebowania klienta. Zadowolenie nabywcy jest dla nas szczególnie ważne i dlatego zawsze staramy się wyjść naprzeciw Państwa potrzebom. Poniżej przedstawiamy trzy różne metody wykorzystania gazu propan do ogrzewania budynków, na przykładzie konkretnych realizacji.

W pierwszej z nich wykorzystano jednofunkcyjny gazowy kocioł kondensacyjny Termet Ecoconden Gold Plus o mocy 20 kW. Kocioł ten jest ponadto wykorzystany do podgrzewania istniejącego już zasobnika ciepłej wody użytkowej. Wpięcie kotła gazowego w zasobnik wykonano tak, aby w prosty i łatwy sposób była możliwość podgrzewania ciepłej wody użytkowej również przy użyciu istniejącego pieca węglowego.

W tym konkretnym przypadku nie było dostępu do wolnego szachtu kominowego. Dlatego też spaliny oraz pobór powietrza do spalania wyprowadzono poziomo na ścianę. Do tego celu wykorzystano specjalny przewód spalinowo- powietrzny o średnicy 60/100 mm. Prawo dopuszcza takie rozwiązanie w przypadku braku szachtu kominowego tylko jeśli jest to budynek jednorodzinny, a moc kotła gazowego nie przekracza 21 kW. Jeśli natomiast moc kotła jest większa niż 21 kW, spaliny należy bezwzględnie wprowadzić w szacht kominowy. Aby móc w pełni wykorzystać odzysk ciepła ze spalin (kondensacja), do kotła podpięto czujnik temperatury zewnętrznej oraz czujnik pokojowy. Ma to na celu zapewnienie komfortu utrzymania wymaganej temperatury. Kocioł gazowy jako efekt uboczny swojej pracy wytwarza skropliny i należy je odprowadzić do kanalizacji.

W kuchni natomiast wykonano zlecenie przy użyciu dwufunkcyjnego kotła gazowego Termet Ecocondens Integra II o mocy 20 kW. Przykład ten prezentuje możliwość użycia kuchni jako miejsca odpowiedniego do zamontowania kotła gazowego w przypadku braku innych opcji. Rozmiary dobranego kotła pozwalają zabudować go w szeregu szafek kuchennych, zmniejszając w ten sposób jego widoczność. Dodatkowo, w kocioł wbudowany jest komfortowy zasobnik ciepłej wody użytkowej o pojemności 48 l.

Kolejne zdjęcia prezentują jednofunkcyjny kocioł gazowy Vieesmann Vitodens 200 o mocy 35kW. Został on wykorzystany w celu ogrzewania budynku mieszkalnego o większej powierzchni. Pozostaje otwarta możliwość, aby w przyszłości do kotła został podpięty zasobnik ciepłej wody użytkowej. Wymaganiem było, aby połączyć kocioł gazowy pracujący w układzie zamkniętym z istniejącym układem grzewczym, w którym wykorzystuje się pracujący w układzie otwartym piec węglowy. W tym celu zastosowano wymiennik płytowy widoczny na zdjęciu. W sytuacji użycia kotła gazowego o mocy 35 kW do odprowadzania spalin użyto wolnego szachtu kominowego. Włożono do niego rurę powietrzno-spalinową o przekroju 60/100 mm.

Należy jednocześnie pamiętać, że wszystkie kotły gazowe, bez względu na swoją moc, podlegają obowiązkowi corocznej konserwacji, aby nie tylko zapewnić ich dłuższą bezawaryjną żywotność, ale i  umożliwić przedłużenie gwarancji na dany kocioł do 7 lat.

POSTAW NA GAZ PŁYNNY Z LPG-DIRECT