Cennik

Cennik gazu LPG Direct

Firma LPG DIRECT oferuje klientom najwyższej jakości propan. Może on być wykorzystywany do ogrzewania budynków i wszelkich budowli. Proponujemy również gaz LPG stosowany jako paliwo do samochodów. 

Gaz propan od lat stosuje się zarówno do ogrzewania domów, jak i biur czy hal produkcyjnych. Jest to paliwo opałowe, chętnie wybierane ze względu na swoje liczne zalety. Przede wszystkim gaz płynny propan stosowany do ogrzewania jest jednym z najbardziej ekologicznych paliw opałowych dostępnych obecnie na rynku. Jego stosowanie w znaczącym stopniu przyczynia się do zmniejszenia poziomu smogu, gazów cieplarnianych, gazów niskiej emisji oraz ogólnego zanieczyszczenia atmosfery. Ponadto spalanie propanu nie wywiera negatywnego wpływu na wody gruntowe czy gleby. Jego pozyskiwanie także nie oddziałuje negatywnie na środowisko naturalne. 

Gaz propan jest produktem ubocznym rafinacji i destylacji ropy naftowej. Jako gaz czysty chemicznie, w efekcie spalania prowadzi do powstania dużych ilości ciepła, wykorzystywanego właśnie do ogrzewania oraz czystej wody i niewielkich ilości dwutlenku węgla. Gaz propan charakteryzuje się również złożoną strukturą molekularną, co przekłada się na dużo większą wydajność spalania i większą wartość energetyczną. Oznacza to, że trzeba spalić mniej gazu propan niż innego paliwa, aby ogrzać dom. Ponadto jest wyjątkowo wygodny i równie wielofunkcyjny co gaz ziemny. 

Gaz płynny propan może z powodzeniem służyć zarówno do ogrzewania domu i zasilania kaloryferów w ciepło, jak również do ogrzewania wody użytkowej oraz zasilania kuchenki gazowej. Jest to doskonała informacja dla wszystkich, którzy mieszkają poza zasięgiem sieci gazu ziemnego i do tej pory alternatywą był gaz z butli lub energia elektryczna. 

Ogrzewanie gazem propan to także ogromna oszczędność. Zauważyliśmy, że często – oprócz wysokiej jakości świadczonych usług –  decydującą kwestią przy wyborze firmy, jest cena gazu propan. Jako bezpośredni importer oferujemy Państwu gaz płynny w niezwykle korzystnych cenach. Ich ewentualne wahania uzależnione są zarówno od obowiązujących giełdowych cen hurtowych sprzedaży gazu, jak i od kursu walut. Decydując się na zakup gazu propan za naszym pośrednictwem, otrzymujecie gwarancję zadowolenia i atrakcyjnej ceny gazu.

Naszym stałym klientom oferujemy atrakcyjny system upustów

Warto również zapoznać się z tabelą przedstawiającą przykładowy koszt ogrzewania domu o powierzchni 150 m 2. Zestawienie to ukazuje różnice w cenach poszczególnych materiałów opałowych oraz ich zużycie, niezbędne do ogrzania domu o powierzchni 150 m 2. Daje więc przybliżony pogląd na całkowite koszty ogrzewania w ciągu roku przy użyciu poszczególnych metod i form ogrzewania.

Przykładowy koszt ogrzania domu o powierzchni ok 150m2

Rodzaj ogrzewania
ilość paliwa potrzebna do ogrzania
średnia cena (w latach 2019-2020)
łączny roczny koszt ogrzania
Gaz propan
2500l
1,40 zł brutto*/ 1,60 zł brutto**
3500 zł brutto*/ 4000 zł brutto**
Gaz ziemny
1900 m3
2,10 zł brutto
3990 zł brutto
Olej opałowy
1900l
3,20 zł brutto
6080 zł brutto
Ekogroszek
4t
900 zł brutto
3600 zł brutto

*cena optymalna, gdy zakupów dokonujemy jedynie latem (wymagana odpowiednia pojemność zbiornika) wyliczona na podstawie średniej ceny propanu w okresie letnim w 2020 r.

** cena zakłada, że połowę potrzebnego gazu zakupimy latem (za ok 1,4 zł brutto za litr), a połowę w okresie grzewczym (1,9 zł brutto za litr) gdy cena propanu jest wyższa.

Zużycie poszczególnych paliw jest zależne od wielu czynników, takich jak temperatura, jaką chcemy uzyskać, stan budynku, w szczególności czy jest ocieplony, czy nie. Wyliczenia są poziomie gwarantującym znaczne oszczędności.

W przypadku ogrzewania propanem należy zwrócić również uwagę na możliwość podłączenia go do kuchenki gazowej, zamiast tradycyjnej przenośnej butli. Propan spala się w wyższej temperaturze, niż mieszanina dostępna w butlach, której cena w przeliczeniu na litr wynosi ok 2,2 zł brutto (w butli znajduje się ok 19 l gazu propan butan), co da nam dodatkowe oszczędności oraz zwiększy wygodę użytkowania kuchenki gazowej.

W tabeli podano dwie ceny gazu. Wynika to z faktu, że cena paliwa, jakim jest gaz propan zmienia się dwa razy do roku i jest to zjawisko stałe. Zmienność cen gazu spowodowana jest różnym zapotrzebowaniem na to paliwo w ciągu roku. Klienci powinni mieć świadomość, że ceny gazu wzrastające w okresie grzewczym dyktowane są zmiennością cen giełdowych. Nie jest tajemnicą, że giełda reaguje na wahania popytu na konkretne produkty. Dokładnie tak samo jest z gazem płynnym propan

Okres jesienno-zimowy to czas zwiększonego zapotrzebowania na wszystkie paliwa opałowe. Rynek reaguje więc wzrostem cen. Natomiast w okresie wiosenno-letnim popyt spada i ceny propanu również nieco maleją. Dobrą informacją jest, że to właściciel zbiornika na gaz decyduje o tym, kiedy będzie dokonywał tankowania i uzupełniania zapasu paliwa w zbiorniku. Już na etapie planowania całej instalacji gazowej, zalecamy taki dobór pojemności zbiornika, by tankowanie odbywało się nie częściej niż dwa razy do roku. Dzięki takiej zapobiegliwości, dużo łatwiej jest zaplanować dostawę gazu do zbiornika na okres, kiedy ceny paliwa są dużo niższe. Polecamy więc tankowanie w okresie wiosenno-letnim, gdy gaz jest tańszy.

Gaz propan jest konkurencyjny nawet dla ekogroszku, w dodatku jest paliwem czystym, ekologicznym i bezobsługowym. Gaz propan posiada wiele zalet pozaekonomicznych, z których warto zdawać sobie sprawę, decydując się na tę formę ogrzewania.

A co z samym tankowaniem? Często dostajemy zapytania od klientów o to, jak wygląda proces uzupełniania gazu propan w zbiorniku. Spieszymy więc z wyjaśnieniem. Nad całym procesem tankowania gazu do zbiornika czuwają pracownicy dostawcy gazu, którzy odpowiadają za dowóz propanu specjalistyczną cysterną i rozładowanie go do zbiornika na posesji klienta. Dobrą informacją jest fakt, że to gaz przyjeżdża do zbiornika, nie zaś odwrotnie, jak to jest w przypadku tankowania samochodu. Cały proces tankowania jest łatwy i wygodny dla klienta, a przy tym również czysty. 

Operatorzy cysterny dokładnie sprawdzają uziemienie zbiornika, podłączają cysternę do armatury znajdującej się na zbiorniku na gaz, a następnie nadzorują proces tankowania. Na zakończenie ponownie sprawdzają uziemienie zbiornika, by po tankowaniu pozostawić zbiornik i instalację całkowicie bezpieczną do dalszego użytkowania. A wszystko to bez pylenia czy brudzenia posesji, tak jak to jest w przypadku wielu innych paliw opałowych. 

Nie trzeba również martwić się o zniesienie ciężkiego węgla czy ekogroszku do kotłowni. Gaz propan zostaje zatankowany do zbiornika, gdzie jest przechowywany i skąd bezpośrednio trafia do pieca na gaz. Warto również wspomnieć, że dostarczenie gazu pod drzwi klienta nie jest obarczone dodatkowymi opłatami. Wszystko odbywa się w ramach regularnie świadczonych usług, a klient płaci jedynie za sam gaz.

Zbiornik naziemny na gaz propan

Podstawowa wycena dla domów jednorodzinnych zawiera:

POSTAW NA GAZ PŁYNNY Z LPG DIRECT