Zbiorniki na propan

Rodzaje zbiorników

Klientom proponujemy zbiorniki na propan w różnych opcjach pojemności, dostosowanych do wymagań klientów.

Najczęściej wybierana wielkość zbiornika dla domów jednorodzinnych to 2700 l oraz 4850 l, jednak po spersonalizowaną ofertę zapraszamy do kontaktu bezpośredniego z naszymi specjalistami, którzy fachowo pomogą w doborze optymalnej wielkości zbiornika na gaz propan. Swoje usługi oferujemy w całej Polsce!

Zbiorniki na gaz propan proponowane przez LPG Direct:

Pojemność zbiornika
Rodzaj zbiornika
Zastosowanie
1000 l
Naziemny, podziemny
Zbiornik polecany do instalacji o najmniejszym zużyciu gazu, np. do kuchenek gazowych.
1650 l
Podziemny pionowy
Zbiornik polecany do ogrzewania niewielkich powierzchni. Doskonale sprawdzi się w domach o powierzchni nieprzekraczającej 100 m². Ponadto ze względu na to, iż jest to wersja pionowa, wystarczą ok. 4 m, tj. ok. 16 m² wolnej powierzchni (1,5 m od budynku i 0,75 m od granicy działki). Średnica zbiornika wynosi 1,2 m.
1750 l
Naziemny
Zbiornik polecany do ogrzewania niewielkich powierzchni. Doskonale sprawdzi się w domach o powierzchni nieprzekraczającej 100 m².
1750 l
Podziemny
Zbiornik polecany do ogrzewania niewielkich powierzchni. Doskonale sprawdzi się w domach o powierzchni nieprzekraczającej 100 m². Ze względu na stosunkowo niewielkie rozmiary bardzo łatwo jest go umiejscowić na niedużej działce.
2250 l
Podziemny pionowy
Zbiornik polecany do ogrzewania małych oraz średnich domów, choć sprawdzi się również przy dużych powierzchniach i większym zużyciu gazu. Ze względu na to, iż jest to wersja pionowa, wystarczą ok. 4 m, tj. ok. 16 m² wolnej powierzchni na działce. Wymagane prawem odległości to 1,5m od budynku i 0,75 m od granicy działki. Zbiornik ma średnicę 1,2 m.
2700 l, 2750 l
Naziemny
Najpopularniejszy typ zbiornika w Polsce. Sprawdza się w ogrzewaniu domów o powierzchni do 160 m², a nawet większych. Niewielkie rozmiary, tj. 1,25 m średnicy i 2,3 m długości sprawiają, że na większości działek znajdziemy na niego miejsce.
2700 l, 2750 l
Podziemny
To podziemna wersja najpopularniejszego typu zbiornika w Polsce. Sprawdza się w ogrzewaniu budynków do 160 m², a nawet większych. Ukryty w ziemi nie psuje estetyki otoczenia.
4850 l, 5000 l
Naziemny
Drugi najpopularniejszy typ zbiornika w Polsce. Sprawdza się w ogrzewaniu budynków o większych powierzchniach. Przy domach o powierzchni nawet ponad 200 m² w zupełności wystarczy jedno tankowanie w roku.
4850 l, 5000 l
Podziemny
Zbiornik ten sprawdza się w ogrzewaniu domów o większych powierzchniach. Przy domach o powierzchni nawet ponad 200 m² w zupełności wystarczy jedno tankowanie w roku. Zbiornik podziemny nie psuje estetyki ogrodu. Łatwiej znaleźć dla niego miejsce niż w przypadku wersji naziemnej.
5000 l
Podziemny pionowy
Zbiornik ten sprawdza się w ogrzewaniu domów o większych powierzchniach. Przy domach o powierzchni nawet ponad 200 m² w zupełności wystarczy jedno tankowanie w roku. Doskonale sprawdzi się w przypadku dużych budynków postawionych na małych lub mocno zagospodarowanych działkach, gdzie nie ma możliwości zmieszczenia standardowego zbiornika poziomego. Średnica tego zbiornika wynosi 1,7 m. Należy zachować odległość 2,5 m od budynku i 1,25 m od granicy działki sąsiadującej. Jedynym ograniczeniem w jego montażu mogą być płytko zalegające wody gruntowe.
6400 l
Naziemny
Zbiornik polecany dla dużych budynków, których powierzchnia przekracza 300 m², postawionych na dużych działkach, jak również do instalacji przemysłowych. Baterie z kilku takich zbiorników z powodzeniem zasilają w gaz suszarnie, fermy drobiu obiekty magazynowe, czy inne przemysłowe instalacje wykorzystujące gaz propan.
6400 l
Podziemny
Zbiornik polecany dla dużych budynków postawionych na dużych działkach, jak również do instalacji przemysłowych. Baterie z kilku takich zbiorników z powodzeniem zasilają w gaz suszarnie, fermy drobiu obiekty magazynowe, czy inne przemysłowe instalacje wykorzystujące gaz propan. Zbiornik ten jest ukryty pod ziemią. Przy mniejszych instalacjach przemysłowych, połączenie kilku takich zbiorników, może pozwolić uniknąć konieczności zastosowania kosztownych parowników do gazu.
lpg-direct-10-lat-gwarancji

Na nasze usługi udzielamy nawet 10 letniej gwarancji

Zapraszamy do kontaktu!

Regulamin gwarancji- link 

Zbiorniki na propan – naziemne i podziemne

Klientom oferujemy sprzedaż zbiorników na gaz płynny naziemnych oraz podziemnych   wraz z profesjonalną usługą montażu.

Zbiorniki na propan naziemne

Zbiorniki na propan naziemne są łatwe w montażu, wystarczy je odpowiednio posadowić na działce. Jednak z samą lokalizacją zbiornika wiążą się określone obostrzenia prawne. Ustawodawca zastrzega dokładnie, że zbiornik naziemny musi być oddalony od budynku mieszkalnego o co najmniej 3 m – w przypadku zbiornika o pojemności 2700 l oraz 5 m – w przypadku zbiornika o pojemności 4850 l. Ponadto należy pamiętać o odległości od granicy z sąsiednią działką budowlaną, która zgodnie z przepisami musi wynosić 1,5 m (dla zbiornika 2700 l) oraz 2,5 m (dla zbiornika 4850 l).

Warto wiedzieć, że najczęstszą praktyką jest stosowanie zbiorników naziemnych na większych działkach, gdzie metraż nie jest ograniczeniem, a zbiorników podziemnych na działkach o mniejszej powierzchni. Wiąże się to również z nałożonymi przez ustawodawcę odległościami, jakie należy zachować pomiędzy zbiornikiem a budynkiem mieszkalnym i ogrodzeniem sąsiedniej działki.

Zbiorniki na propan podziemne

Montaż podziemnego zbiornika na gaz płynny propan wymaga wykopania odpowiedniej wielkości dołu, a przed jego zakopaniem niezbędna jest inspekcja przeprowadzona przez pracownika Urzędu Dozoru Technicznego. Jednak wymagane jest zachowanie mniejszych odległości niż w przypadku zbiornika naziemnego. Dla zbiornika o pojemności 2700 l jest to odległość 1 m od budynku mieszkalnego, a 0,75 m od granicy działki, natomiast dla zbiornika o pojemności 4850 l niezbędne jest zachowanie odległości 2,5 m od budynku mieszkalnego oraz 1,25 m od granicy działki. Zbiorniki podziemne są niemal zupełnie niewidoczne. Na ich powierzchni można zasiać trawę lub posadzić nieduże rośliny kwitnące i w ten sposób prawie całkowicie zamaskować ich obecność.

W ramach kompleksowej oferty wykonujemy również wykopy pod zbiornik podziemny i późniejsze jego zasypanie. Posiadamy odpowiedni sprzęt niezbędny do wykonania wszelkich prac. Klient nie musi martwić się koniecznością umówienia koparki na dzień montażu. To my zadbamy o każdy element, a wykonując prace montażowe wykorzystamy własne koparki.

Ukryty zbiornik na gaz propan

Niewątpliwą zaletą podziemnych zbiorników na gaz jest możliwość ukrycia ich pod powierzchnią gruntu. Na ich powierzchni można zasiać trawę, zasadzić drobne kwiaty, a właz zasłonić imitacją kamienia, co czyni je zupełnie niewidocznymi.

 

Oferujemy także transport zbiornika na gaz pod wskazany przez klienta adres oraz jego rozładunek.

Zachęcamy do skorzystania z kompleksowych, profesjonalnych usług LPG Direct – gwarantujemy najwyższą jakość realizowanych prac.

Nowe zbiorniki na gaz propan

W swojej szerokiej ofercie posiadamy nowe zbiorniki na gaz propan. Korzystamy z produktów najwyższej jakości – dostawcami zbiorników na gaz, jakie proponujemy naszym klientom, są najwięksi producenci na rynku europejskim.

Nowe zbiorniki na gaz propan to pewność i gwarancja niezawodności. Każdy nowy zbiornik jest objęty gwarancją producenta, co minimalizuje koszty w razie jakichkolwiek awarii w okresie obowiązywania gwarancji. Również dostępność nowych zbiorników, niezależnie od wybranego wariantu, jest nieograniczona.

Posiadamy nowe zbiorniki na propan dostępne w wersji podziemnej i naziemnej. Szeroki wybór pojemności gwarantuje optymalne dostosowanie instalacji do potrzeb obiektu.

Zbiorniki używane – niższa cena i sprawdzona jakość

Naszym klientom oferujemy również używane zbiorniki na gaz płynny naziemne i podziemne. Są one alternatywą dla osób pragnących nieco obniżyć koszty całej inwestycji, związanej z instalacją na gaz propan.

Zachęcamy do kontaktu, nasi pracownicy doradzą w kwestii doboru odpowiedniej pojemności i ulokowania zbiornika na posesji. Prosimy o kontakt także w celu sprawdzenia dostępności konkretnego zbiornika i jego ceny.

POSTAW NA GAZ PŁYNNY Z LPG DIRECT