Propan – oszczędne ogrzewanie domu

Oszczędne ogrzewanie domu
Gaz propan jako paliwo niezwykle ekologiczne i szczególnie wygodne w użytkowaniu, z każdym miesiącem zyskuje kolejnych użytkowników. Jednak ekologia i wygoda użytkowania to nie jedyne zalety tego wyjątkowo wszechstronnego paliwa. Nadaje się ono zarówno do ogrzewania domu, zasilania kuchenki gazowej, jak i ogrzewania wody użytkowej. Jednak co bardzo ważne, a o czym również warto pamiętać, gaz propan jako paliwo opałowe, jest oszczędnym sposobem na ogrzewanie domu.

Gaz propan do ogrzewania domu

Wykorzystanie gazu propan to nowoczesna metoda na ogrzewanie domu. Warto wspomnieć, że jest to rozwiązanie wciąż dość nowoczesne. I choć nie odkryto go wczoraj, to jednak technologia spalania gazu propan jest stale udoskonalana, aby zwiększać jego wydajność, obniżać rachunki i zapewniać więcej ciepła jego użytkownikom. Gaz propan do użytku domowego przechowywany jest w specjalnym zbiorniku na gaz. Zbiornik na gaz zlokalizowany jest na terenie posesji, na której znajduje się gospodarstwo domowe zaopatrywane w gaz. Zbiorniki dostępne są w wielu różnych rozmiarach. Dzięki temu można dokładnie dostosować wielkość zbiornika do potrzeb mieszkańców domu. Wybierając lokalizację zbiornika na podwórku należy wziąć pod uwagę obowiązujące przepisy, które bardzo ściśle określają minimalne odległości zbiornika na gaz od zabudowań i sąsiednich posesji. Przestrzeganie tych przepisów jest szczególnie ważne ze względów bezpieczeństwa.

Gaz propan – oszczędności każdego dnia

Kwestia ogrzewania domu i opłat z tym związanych jest nieodzowna w każdym gospodarstwie domowym. Wydatki na opał są tym, z czego w żaden sposób nie jesteśmy w stanie zrezygnować. Jednak mimo to zawsze możemy się starać koszty te obniżyć. Jednym ze sposobów na mniejsze rachunki za ogrzewanie jest przykręcanie kaloryferów. Jednak z pewnością nie dla każdego metoda ta będzie odpowiednia ze względu na indywidualne upodobania. Ogrzewanie gazem propan jest niebywale ekonomicznym rozwiązaniem. To metoda, która każdego roku pozwala na znaczne oszczędności. 

Ekonomiczność tego rozwiązania wynika z trzech czynników. Przede wszystkim – dzięki niższym cenom gazu propan, niż w przypadku innych materiałów opałowych, a oprócz tego również dzięki wielofunkcyjności i wydajności gazu propan. Wydajność zostaje jeszcze dodatkowo zwiększona, dzięki wykorzystaniu nowoczesnych kotłów kondensacyjnych. Wykorzystują one zjawisko kondensacji, czyli skraplania pary wodnej. W starszych modelach, kotłach niekondensacyjnych, straty ciepła były znacznie wyższe. Wynikało to z faktu, że para wodna, która była efektem ubocznym spalania gazu miała wysoką temperaturę. Kondensacja powoduje ograniczenie strat ciepła i odzyskanie go ze spalin. Dzięki temu spada zużycie gazu przy jednoczesnym zachowaniu komfortowej temperatury w ogrzewanych pomieszczeniach.

Zapytaj o ofertę

  Gaz grzewczyInstalacje przydomoweInstalacje przemysłowe

  Ekonomia dzięki wielofunkcyjności – korzystaj z propanu

  Duży wpływ na ekonomiczność użytkowania gazu propan w gospodarstwie domowym ma również jego wielofunkcyjność. Nie każdy zdaje sobie z niej sprawę. Często domostwa już wykorzystujące gaz nie korzystają z pełni jego możliwości właśnie z powodu niewiedzy. A skoro już magazynujemy gaz w zbiorniku na terenie posesji, to warto wykorzystać go w pełni. Do czego więc może być używany gaz propan

  Oprócz ogrzewania całego domu, zarówno w formie tradycyjnych kaloryferów podokiennych, jak i ogrzewania podłogowego, gaz propan nadaje się także do zasilania kuchenki gazowej oraz do ogrzewania wody użytkowej. Co ważne, jeśli chcemy, aby kuchenka gazowa działała na gaz propan zamiast gazu ziemnego, to wystarczy zwykła kuchenka gazowa, bez żadnych drogich przeróbek, czy konieczności zakupu nowego sprzętu. Jak skorzystanie z wielofunkcyjności propanu wpływa na ekonomię naszego domu? Dzięki dużej wydajności tego paliwa można znacząco zmniejszyć na przykład rachunki za prąd, który do tej pory ogrzewał ciepłą wodę lub zasilał kuchenkę elektryczną. Gaz propan jest także doskonałym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie nie ma dostępu do miejskiej sieci gazu ziemnego. Jak widać z wielu powodów jest to rozwiązanie, którym zdecydowanie warto dokładniej się zainteresować i wdrożyć w swoim domu.

  Facebook
  Twitter
  LinkedIn
  Pinterest