Nowe zbiorniki naziemne i podziemne (LPG)

Nowe zbiorniki naziemne i podziemne (LPG)

Oferujemy Państwu możliwość zakupu nowych zbiorników na gaz. Występują one w różnych opcjach pojemności, a klienci mają również możliwość wyboru pomiędzy zbiornikiem naziemnym oraz podziemnym. Najczęściej wybierana wielkość zbiornika dla domów jednorodzinnych to 2700 l oraz 4850 l

instalacje-zbiornikowe-zasieg-lpgdirect-c

instalacje zbiorników na gaz

Nowe zbiorniki na gaz

Zbiornik naziemny jest łatwiejszy w montażu. Wystarczy postawić go na działce. Jednak z jego lokalizacją wiążą się pewne obostrzenia prawne. Ustawodawca zastrzega dokładnie, że zbiornik naziemny musi być oddalony od budynku mieszkalnego 3 m – w przypadku zbiornika o pojemności 2700 l oraz 5 m – w przypadku zbiornika o pojemności 4850 l. Ponadto należy pamiętać o odległości od granicy z sąsiednią działką budowlaną, która zgodnie z przepisami musi wynosić 1,5 m (dla zbiornika 2700 l) oraz 2,5 m (dla zbiornika 4850 l).  

Ceny nowych zbiorników naziemnych na gaz systematycznie się zmieniają, dlatego w celu jej ustalenia skontakuj się z nami. Montaż zbiornika zarówno naziemnego jak i podziemnego wymaga posadowienia go na żelbetowej płycie fundamentowej, aby ustalić cenę musimy wiedzieć jakie zastaniemy podłoże.

Oferujemy również przygotowanie gruntu pod posadowienie zbiornika, co obejmuje zebranie humusu, przygotowanie podsypki oraz zagęszczenie gruntu.

nowe podziemne zbiorniki na gaz LPG
zbiornik podziemny

Natomiast zbiornik podziemny jest nieco bardziej kłopotliwy w montażu, gdyż wymaga wykopania sporego dołu, a przed jego zakopaniem niezbędna jest inspekcja przeprowadzona przez pracownika Urzędu Dozoru Technicznego. Jednak wymagane jest zachowanie mniejszych odległości niż w przypadku zbiornika naziemnego. I tak, dla zbiornika o pojemności 2700 l jest to odległość 1,5 m od budynku mieszkalnego, a 0,75 m od granicy działki, natomiast dla zbiornika o pojemności 4850 l niezbędne jest zachowanie odległości 2,5 m od budynku mieszkalnego oraz 1,25 m od granicy działki.

Ceny nowych zbiorników podziemnych na gaz są nieco wyższe niż w przypadku zbiorników naziemnych. Mimo wyższej ceny, na niektórych działkach, ze względu na ich niedużą powierzchnię taki zbiornik może być jedyną opcją. Ponadto zbiorniki podziemne są niemal zupełnie niewidoczne. Na ich powierzchni można zasiać trawę lub posadzić nieduże rośliny kwitnące i w ten sposób prawie całkowicie zamaskować jego obecność.

Zobacz pełny cennik Instalacji i zbiorników na gaz propan

Oferujemy również usługę wykonania wykopu pod zbiornik podziemny i późniejsze jego zasypanie. Należy jednak pamiętać, że aby skorzystać z tej opcji niezbędne jest umówienie inspektora Urzędu Dozoru Technicznego na dzień wykonywania robót.

W naszej ofercie posiadamy również większe zbiorniki zarówno w wersji podziemnej jak i naziemnej. W celu uzyskania szczegółów, prosimy o kontakt.

Ponadto oferujemy transport zbiornika na gaz pod wskazany przez klienta adres oraz jego  rozładunek. Oferta obowiązuje w województwie Podlaskim, Mazowieckim, Warmińsko – Mazurskim, Lubelskim oraz Łódzkim. 

zakopany zbiornik podziemny
zbiornik podziemny cennik

Inne czynności wchodzące w skład kompleksowej usługi, to:

  • podłączenie zbiornika do ściany budynku wraz z wykonaniem uziemienia . W cenę wliczony został protokół ze szczelności, pomiar rezystancji oraz wykonanie wykopu pod przyłącze, zasypanie wykopu i montaż rurociągu.
  • ochrona katodowa wraz z montażem dla zbiorników podziemnych. Ochrona ta pozwala wydłużyć legalizację zbiornika podziemnego do 10 lat i potwierdzona zostaje odpowiednim protokołem dla ochrony katodowej.
  • dodatkowe przyłącze, na przykład do kuchni, które obejmuje kolejną skrzynkę, wraz z towarzyszącym reduktorem gazu drugiego stopnia. 
  • projekt instalacji zbiornikowej na gaz płynny.
  • projekt instalacji wewnętrznej.
  • w razie potrzeby również nadzór kierownika budowy.

W przypadku kiedy klient decyduje się na kompleksowe wykonanie usługi przez naszą firmę, udzielamy korzystnych rabatów. Dodatkowo proponujemy promocyjną cenę gazu dla klientów, którzy po przeprowadzonej inwestycji zdecydują się na pierwszy zakup gazu do swojego nowego zbiornika za naszym pośrednictwem.

POSTAW NA GAZ PŁYNNY Z LPG-DIRECT