Kto wykona projekt instalacji ogrzewania domu propanem

projekt i instalacja ogrzewania na gaz propan

Każdego roku coraz więcej odbiorców decyduje się na instalację ogrzewania na propan w swoim domu. Dzieje się tak z powodu licznych i niezaprzeczalnych zalet tego rozwiązania grzewczego. Jednak każdy nowy inwestor staje przed dylematem i pytaniem: od czego zacząć? Gdzie szukać wykonawcy, a ponadto kto może wykonać zarówno projekt instalacji, jak i instalację? Podpowiadamy, od czego zacząć przygodę z instalacją na gaz propan i gdzie w pierwszej kolejności skierować swoje kroki.

Ogrzewanie domu propanem krok po kroku

Ogrzewanie domu gazem propan z przydomowego zbiornika jest niezwykle wygodną, wydajną i oszczędną formą ogrzewania. Jeśli dodamy do tego ekologiczny charakter propanu, to otrzymujemy paliwo idealne, które sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających odbiorców. Jednak aby móc cieszyć się wszystkimi zaletami gazu propan, musimy najpierw przebrnąć przez cały proces wykonania instalacji na gaz. Zawiłość formalności uzależniona jest w największej mierze od pojemności zbiornika na propan, jaki zdecydujemy się posadowić na naszej działce. W przypadku zbiorników o pojemności do 7000 l wystarczy zgłoszenie faktu budowy w starostwie. Jest to nie tylko wygodniejsze, ale i szybsze rozwiązanie, jeśli chodzi o wszelkie procedury. Natomiast dla zbiorników o pojemności większej niż 7000 l niezbędne jest już ubieganie się o pozwolenie na budowę. Pochłania to nieco więcej czasu, ale przepisy budowlane wymuszają taką drogę postępowania. Niemniej jednak kluczowe znaczenie będzie miał wybór projektanta i wykonawcy, który przeprowadzi nas przez całą inwestycję.

Projekt instalacji – komu zlecić?

Decydując o tym, kto wykona dla nas projekt instalacji zbiornikowej na gaz, musimy wybrać osobę kompetentną oraz posiadającą odpowiednie uprawnienia. Idealnie, jeśli mamy specjalistę z polecenia. Jeśli jednak jesteśmy zmuszeni sami poszukiwać osoby, która wykona dla nas projekt instalacji gazowej, powinniśmy wiedzieć, że możemy sobie ułatwić zadanie. Najlepszym rozwiązaniem jest zlecenie wykonania projektu firmie zajmującej się zbiornikowymi instalacjami gazowymi. Firmy tego typu zatrudniają fachowców, specjalistów w swojej dziedzinie. Ponadto to właśnie na firmie spoczywa obowiązek sprawdzenia projektanta: zarówno jego uprawnień, jak i kwalifikacji. Tym samym ten trudny obowiązek zostaje zdjęty z inwestora zlecającego wykonanie projektu. 

Zapytaj o ofertę

  Gaz grzewczyInstalacje przydomoweInstalacje przemysłowe

  Osoba zajmująca się wykonaniem projektu instalacji zbiornikowej na gaz odpowiedzialna jest między innymi za wyznaczenie miejsca posadowienia zbiornika na gaz tak, aby było to zgodne z obowiązującymi przepisami. Ponadto cały projekt instalacji na gaz propan musi zostać uzgodniony także z rzeczoznawcą do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych.

  Wykonanie instalacji zgodnie z projektem – jak wybrać wykonawcę?

  Stworzenie projektu instalacji gazowej to niemal połowa drogi. Drugim, równie ważnym krokiem jest samo wykonanie całej instalacji na propan. Należy znaleźć rzetelnego oraz odpowiedzialnego wykonawcę. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że cała inwestycja została wykonana bezpiecznie i w pełni zgodnie z projektem. 

  Prace związane z nową instalacją na gaz propan są dość rozległe. Jednak wykonywane przez fachowców mogą przebiec szybko i sprawnie, zajmując zaledwie 1–2 dni. Jednym z najlepszych rozwiązań jest zatrudnienie firmy kompleksowo zajmującej się instalacjami gazowymi zasilanymi propanem

  Wybierając LPG Direct, inwestor zapewni sobie nie tylko projekt i rzetelne wykonanie wszystkich robót, ale również fachowe doradztwo. Dysponujemy własnym sprzętem, dzięki czemu podejmujemy się wszelkich prac związanych z inwestycją. Zlecający nie muszą martwić się o wypożyczanie sprzętu czy umawianie koparki. Innymi słowy, aby wykonać projekt i budowę instalacji gazowej warto zatrudnić profesjonalną firmę, która fachowo i kompleksowo obsłuży całą inwestycję.

  Facebook
  Twitter
  LinkedIn
  Pinterest