Ekologiczny gaz propan niezastąpiony w rolnictwie

ekologiczny gaz w rolnictwie

Gaz propan coraz częściej, i na coraz większą skalę, znajduje zastosowanie w rolnictwie. Jest gazem wydajnym i na tle innych paliw, tanim. Dlatego z powodzeniem stosowany jest do ogrzewania dużych szklarni, kurzych ferm czy suszenia zbóż. Przeczytaj dlaczego ekologiczny gaz propan jest doceniany w rolnictwie.

Zastosowanie propanu w procesie ogrzewania może być znacznie tańsze, niż korzystanie z oleju opałowego, i to nawet o około 80%. Propan cechuje wysoka kaloryczność, co sprawia, że jest bardzo skuteczny, szczególnie gdy potrzebujemy ogrzewać duże powierzchnie. Wykorzystanie gazu propan pozwala rolnikom istotnie zmniejszyć koszty swojej działalności. Jeśli przejdą z ogrzewania opartego na oleju opałowym na instalację zasilaną propanem, to już po roku mogą oczekiwać zwrotu z inwestycji.

Propan najlepszy do suszenia zbóż i ziaren

Suszenie ziaren najlepiej chroni zbiory przed stratami. Suszenie umożliwia bezpieczne, długoterminowe ich przechowywanie. Oczywiście w odpowiednich do tego warunkach. Proces suszenia ziaren zapobiega przede wszystkim ich zapleśnieniu. Rolnicy przechowujący w ten sposób ziarna mogą je zawieść do skupu wtedy, gdy cena będzie korzystniejsza. Propan to gaz ekologiczny, dzięki czemu nie wpływa negatywnie na jakość ziaren. Stąd też ma swoje źródło jego popularność w procesie suszenia.

Zapytaj o ofertę

  Gaz grzewczyInstalacje przydomoweInstalacje przemysłowe

  Ekologiczny gaz propan wydajnie ogrzeje kurzą fermę

  Prowadzenie kurzej fermy to wymagające i odpowiedzialne zadanie. Wymaga ono m.in. odpowiedniego systemu ogrzewania, który pozwoli na regulację wysokości temperatury. Jaja i pisklęta bowiem potrzebują większej ciepłoty, niż starszy drób.  W obliczu rosnących cen opału, wydajność gazu propan, jego ekologiczne właściwości oraz relatywnie niska cena, stawiają go w gronie najczęściej wybieranych paliw do ogrzewania ferm. Propan doskonale sprawdzi się do ogrzewania dużych powierzchni, nie wydzielając przy tym zapachu, ani żadnych szkodliwych substancji, które mogłyby być szkodliwe dla ptactwa czy innych zwierząt. 

  Bezobsługowa instalacja grzewcza 

  Prowadzenie działalności rolniczej jest bardzo czasochłonne. Nasze instalacje na gaz propan pomogą oszczędzić cenny czas gospodarza. Instalacje zasilane gazem propan po uruchomieniu i właściwym ustawieniu parametrów grzewczych są bezobsługowe. Nie wymagają stałej obsługi, a tankowanie zbiorników także jest bardzo wygodne. 

  LPG Direct zapewnia polskim rolnikom regularne dostawy gazu. Bardzo często, po uprzednim umówieniu się z gospodarzem, tankowanie zbiorników odbywa się bez jego udziału. Po napełnieniu zbiornika propanem, szacujemy rzeczywistą ilość zatankowanych litrów. W przypadku, jeśli zostało kupione więcej gazu, niż faktycznie zmieściło się w zbiornikach, dokonamy zwrotu różnicy.

  LPG Direct zadba o instalację zasilaną propanem

  Nasza firma od lat dostarcza gaz propan do polskich gospodarstw rolnych. Posiadamy własną flotę cystern, dlatego jesteśmy w stanie zagwarantować częste tankowania zbiorników na propan na terenie Polski. 

  Kompleksowo realizujemy też instalacje oparte na ekologicznym propanie. Dbamy o sprawny przebieg prac: od sporządzenia projektu, aż po odbiór Urzędu Dozoru Technicznego. U nas możesz też zakupić zbiorniki na gaz, które bezpiecznie dostarczymy w miejsce instalacji. Wszystkie prace budowlano-montażowe realizujemy samodzielnie, bez podwykonawców. Dzięki temu mamy kontrolę nad jakością instalacji. Dodatkowo, aby zadbać o komfort naszych Klientów, udzielamy nawet 10 lat gwarancji na nasze usługi i użyte materiały.

  Jesteś zainteresowany instalacją na ekologiczny gaz propan lub dostawą gazu do Twojego gospodarstwa? Zachęcamy do kontaktu. 

  Facebook
  Twitter
  LinkedIn
  Pinterest