Postaw na gaz propan i niezależność energetyczną!

gaz propan ogrzewa dom domownicy suszą skarpety na grzejniku

W obliczu wysokich cen opału, wielu właścicieli domów zastanawia się, jak przetrwa następny sezon grzewczy. Czy można zoptymalizować koszty ogrzewania gospodarstwa domowego decydując się na instalację zasilaną na gaz propan? Sprawdźmy.

Wysokie ceny surowców energetycznych mają wpływ na nas wszystkich. Właściciele firm, mieszkań oraz domów jednorodzinnych – wszystkich nas dotykają konsekwencje tych podwyżek. Każdy ma powód do narzekania oraz niepokoju przed nadciągającą zimą. Ale surowce, z których pozyskujemy energię należy rozpatrywać wieloaspektowo. Cena jest oczywiście ważna, ale liczy się również dostępność oraz co ostatnio staje się wyjątkowo ważne – ekologia.

Gaz propan dla domu jednorodzinnego

Wybór odpowiedniego surowca do ogrzewania jest szczególnie ważny w przypadku domków jednorodzinnych. Wysokie ceny ziemi bardzo często zmuszają budujących do zakupu działek w znacznej odległości od miasta. Wówczas pojawia się problem z dostępem do infrastruktury, nie tylko ciepłowniczej, ale również gazowej. Położenie odnogi od gazociągu jest niezwykle kosztowne dlatego wymusza to na nas pełną autonomię pod względem energetycznym. I tu warto rozważyć ogrzewanie domu z użyciem niezależnej instalacji zasilanej gazem propan.  Taka niezależność energetyczna ma również sens w przypadku domów stojących na działkach dysponujących infrastrukturą gazową i ciepłowniczą. Niezależnie od szalejących cen gazu lub awarii nasz dom jest zawsze ciepły i przytulny.

Zapytaj o ofertę

  Gaz grzewczyInstalacje przydomoweInstalacje przemysłowe

  Zalety gazu propan

  Propan to jeden z najlepszych i najbardziej wydajnych źródeł energii. Jego wartość energetyczna – czyli ilość surowca potrzebna do wytworzenia określonej ilości energii – jest aż o 30% wyższa, niż popularnego gazu ziemnego. A im mniej paliwa trzeba spalić tym więcej pieniędzy zostaje w naszej kieszeni. 

  Propan wygrywa też w kategorii niskoemisyjności, która w ostatnich latach staje się coraz bardziej pożądaną zaletą. W procesie spalania powstaje woda oraz dwutlenek węgla. 

  Instalacja zasilana gazem propan jest świetną inwestycją. Zbiornik może być położny w zależności od ukształtowania terenu i wielkości działki pod lub nad ziemią. Ciepło zapewnia nowoczesny piec kondensacyjny, który dzięki odzyskiwaniu pary wodnej z procesu spalania gazu jest niezwykle wydajny. Całości dopełnia autonomiczny i elastyczny system uzupełniania surowca. LPG Direct może uzupełnić nasz zbiornik również podczas naszej nieobecności. Rozliczenie następuje online na podstawie wcześniej ustalonej ceny. Dodajmy jeszcze, że propan jako surowiec energetyczny jest dość stabilny jeśli chodzi o poziom cen.

  Wykonanie prostsze niż myślisz

  Poznaliśmy już zalety gazu propan. Teraz sprawdźmy, kto pomoże nam zaprojektować oraz wykonać instalację zasilaną tym paliwem.

  LPG Direct już od kilkunastu lat projektuje i wykonuje je pod klucz. Dodatkowo udziela 10-letniej gwarancji na wykonane prace. Firma dysponuje zarówno zapleczem technologicznym, jak i odpowiednim parkiem maszynowym, dzięki czemu Twoja instalacja będzie wykonana szybko i bezpiecznie. Jeżeli zdecydujesz się na wymianę pieca starego typu na ekologiczną instalację na propan, LPG Direct pomoże również w pozyskiwaniu dofinansowań z Programu Czyste Powietrze Plus. 

  Co z dostawami gazu?

  Specjaliści z LPG Direct pomogą Ci w mądrym zaplanowaniu dostaw propanu do Twoich zbiorników. Dostawy, po uprzednim uzgodnieniu, mogą być realizowane nawet pod Twoja nieobecność. Aby uzyskać jeszcze lepszą cenę na gaz, możesz skorzystać z lokalnych promocji dostawcy gazu lub na bieżąco śledzić ceny propanu w sklepie online. Tam też możesz kupić gaz w korzystnej cenie.

  Zapraszamy do zapoznania się z ofertą LPG Direct oraz do kontaktu. Warto pomyśleć o zimie, już dziś.

  Facebook
  Twitter
  LinkedIn
  Pinterest