Propan tańszy i bardziej ekologiczny dla domu

dom ogrzewany propanem

Ostatni rok był niezwykle stresujący dla osób posiadających domy z własnym źródłem ogrzewania. Rosnące ceny gazu, prądu, oleju oraz węgla, jak również problemy z dostępnością tego ostatniego, zwiększyły zainteresowanie alternatywą dla tych paliw. Ekologiczną, wysoce wydają oraz dostępną niezależnie od sytuacji geopolitycznej. Jest nią gaz propan, tańszy i bardziej ekologiczny dla gospodarstwa domowego.

W sytuacji rosnących cen nośników energii warto zadać sobie pytanie, co wybieramy. Skręcanie kaloryferów i noszenie w domu swetrów? Czy zmianę sposobu ogrzewania swojego domu na bardziej ekonomiczny? Ogrzewanie gazem propan jest kompletnie autonomiczne, ponieważ zbiornik na gaz znajduje się na terenie posesji. Dzięki temu, z tańszego propanu mogą korzystać również właściciele domów i działek letniskowych nie podłączonych do sieci gazowej. 

Propan tańszy i wydajniejszy

Nawet najtańsze paliwo byłoby kompletnie nieopłacalne w użyciu, jeśli miałoby niską wartość opałową. Mówiąc wprost, im paliwo wydajniejsze, tym mniejszą jego ilość trzeba spalić, żeby uzyskać określoną ilość energii. Wśród najpopularniejszych paliw stosowanych do ogrzewania w Polsce takich jak węgiel kamienny, gaz czy olej opałowy, gaz propan wyróżnia się wyjątkowo wysoką wartością opałową, przewyższającą aż o 30% gaz ziemny. Wybierając tańszy propan, w celu ogrzania domu, musimy go spalić mniej. 

Zapytaj o ofertę

  Gaz grzewczyInstalacje przydomoweInstalacje przemysłowe

  Dodatkowo, wydajność propanu podnosi stosowanie nowoczesnych kotłów kondensacyjnych, które powstającą w procesie spalania parę wodną skraplają i kierują ponownie do układu grzewczego. Dzięki temu, w znaczący sposób minimalizujemy starty energii w układzie. 

  Propan tańszy i… bardziej ekologiczny 

  Gaz propan jest jednym z najbardziej ekologicznych paliw kopalnych, z których możemy skorzystać. Powstaje on jako produkt uboczny w procesie rafinacji ropy naftowej. Dzięki temu, jego produkcja nie powoduje dodatkowej emisji zanieczyszczeń do atmosfery. Spala się czysto, bez smogu i zanieczyszczeń. W procesie spalania powstaje para wodna oraz niewielkie ilości dwutlenku węgla. W porównaniu do innych paliw, jego emisja jest praktycznie niezauważalna dla środowiska. 

  Wygodny i bezpieczny

  Niebagatelne znaczenie ma również kwestia wygody, bezobsługowości oraz bezpieczeństwa instalacji zasilanych gazem propan. Nowoczesna instalacja, zbudowana przez fachowców w zgodzie z wszelkimi wymogami, zapewnia bezpieczne i efektywne korzystanie z niej przez lata. 

  W LPG Direct od wielu lat zajmujemy się kompleksowym projektowaniem i wykonawstwem instalacji na gaz propan „pod klucz”. Pomagamy dobrać odpowiedni zbiornik, rurociąg i skraplacz o odpowiedniej wydajności. Zapewniamy również stałe dostawy gazu, również pod nieobecność właściciela zbiornika (po wcześniejszym umówieniu). Pomagamy również w przygotowaniu dokumentacji w ramach projektów zmiany źródeł ciepła na bardziej ekologiczne m.in. w ramach Programu Czyste Powietrze Plus. 

  Za nami setki udanych realizacji, zarówno dla odbiorców prywatnych, jak i zakładów przemysłowych. Dodatkowo, na nasze realizacje udzielamy nawet 10-letniej, rozszerzonej gwarancji. Dzięki temu masz pewność, że ciepło w Twoim domu nie jest zagrożone. 

  Masz jeszcze jakieś pytania? A może chcesz zapytać o tańszy propan – najlepsze paliwo do ogrzewania Twojego domu? Skontaktuj się z nami!

  Facebook
  Twitter
  LinkedIn
  Pinterest