Ekonomiczne ogrzewanie firmy propanem

Ekonomiczne ogrzewanie firmy propanem
Ogrzewanie siedziby firmy dla jej właścicieli jest kwestią wyjątkowo trudną. Z jednej strony powinno być tanie, z drugiej jednak wydajne i efektywne, ale najlepiej – bezobsługowe. Co więcej, bardzo ważne jest bezpieczeństwo pracowników. Jaką metodę ogrzewania wybrać, by spełnić wszystkie te warunki? Co zrobić, aby uzyskać ciepło, komfort, wygodę i nie zrujnować firmowego budżetu? Odpowiedzią jest ogrzewanie gazem propan.

Ogrzewanie firmy gazem propan

Ogrzewanie siedziby firmy nie jest łatwą kwestią. Szczególnie, jeśli znajduje się ona w osobnym budynku wolnostojącym decyzja o sposobie ogrzewania może stanowić wyzwanie. Ekonomiczne ogrzewanie to nie tylko takie, którego założenie jest stosunkowo niedrogie a ceny materiałów opałowych rozsądne. Dla firmy kwestią ekonomiczną jest także bezobsługowość pieca. Jeśli całe ogrzewanie wymaga dużo uwagi i doglądania, to wtedy niezbędne jest także zatrudnienie pracownika, który byłby za nie odpowiedzialny. Dla firmy to dodatkowe i często niemałe koszty. Ponadto firmy znajdują się pod znacznie większą presją, aby działania przedsiębiorstwa były ekologiczne.

Ogrzewanie gazem propan spełnia wszystkie te wymogi, jest ekonomiczne, ekologiczne, wygodne, bezobsługowe i wysoce funkcjonalne. Jedyne o czym należy pamiętać, to aby na terenie posesji znaleźć odpowiednie miejsce na zbiornik na gaz a w budynku na kotłownię. Wszystkie zalety ogrzewania propanem sprawiają, że jest to idealna metoda ogrzewania firmy, również a może przede wszystkim, ze względów ekonomicznych.

Podłączenie instalacji na gaz propan w siedzibie firmy

Chcąc móc korzystać z ogrzewania na gaz propan niezbędna jest początkowa inwestycja związana z wykonaniem całej instalacji. W firmie, podobnie jak w prywatnych domach, by móc korzystać z ogrzewania propanem, niezbędne jest zainstalowanie odpowiedniego kotła kondensacyjnego oraz zbiornika na gaz. Zbiornik umieszczamy na posesji, poza budynkiem i w ściśle określonej od niego odległości. Przepisy przeciwpożarowe stanowią o tym, gdzie i jak zlokalizować zbiornik na gaz, by było to skuteczne i bezpieczne. Jeśli natomiast chodzi o kocioł na gaz, zalecane jest zakupienie nowoczesnego kotła kondensacyjnego, ponieważ znacząco zwiększa on wydajność paliwa. Dzięki niemu również zmniejsza się koszt ogrzewania, ponieważ aby utrzymać ciepło w budynkach, zużywane jest mniej gazu, niż w porównaniu z wykorzystaniem kotła niekondensacyjnego.

Zapytaj o ofertę

  Gaz grzewczyInstalacje przydomoweInstalacje przemysłowe

  Jeśli natomiast chodzi o przeprowadzenie prac związanych z zakładaniem instalacji, najlepiej jest zlecić je specjalistycznej firmie zajmującej się tego typu inwestycjami. Dodatkowo oprócz wykonania prac, zatroszczy się ona o dopełnienie wszelkich formalności i wykonanie wszystkiego w zgodzie z obowiązującymi przepisami. Pozwoli to również uniknąć ewentualnych wydatków na poprawki związane z niewłaściwie wykonaną pracą czy kary za nieprzestrzeganie przepisów. Prace wykonawcy objęte są rękojmią, w związku z którą ponosi on odpowiedzialność za wszelkie niedociągnięcia i awarie związane z niedopełnieniem obowiązków. Takie zabezpieczenie jest ważne i cenne dla każdego przedsiębiorstwa, ponieważ pozwala uniknąć dodatkowych, nieprzewidzianych kosztów.

  Ekonomiczna eksploatacja – ogrzewaj firmę propanem

  Warto wiedzieć – by eksploatacja ogrzewania na gaz propan była ekonomiczna, nie jest potrzebny żaden wysiłek. Dzięki nabyciu kotła kondensacyjnego, pobór gazu będzie znacznie mniejszy, przy jednoczesnym zachowaniu optymalnej temperatury grzania w pomieszczeniach. Dodatkowym plusem jest także całkowita bezobsługowość takiego kotła na propan. Jeśli natomiast chodzi o ceny gazu propan, to również istnieje sposób na obniżenie wydatków w tym zakresie. Z reguły latem, czyli poza sezonem grzewczym, ceny gazu propan znacząco spadają. Wystarczy zadbać o to, aby uzupełnianie zapasu gazu odbywało się zawsze w okresie letnim. Pozwalają na to odpowiednie gabaryty zbiornika na gaz. Dzięki wszystkim tym zaletom ogrzewanie gazem propan jest najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem dla firm.

  Share on facebook
  Facebook
  Share on google
  Google+
  Share on twitter
  Twitter
  Share on linkedin
  LinkedIn
  Share on pinterest
  Pinterest