Propan i jego zalety

Ogrzewanie na gaz propan
Coraz popularniejsze w Polsce staje się ogrzewanie gazem propan. Wynika to z licznych zalet takiego rozwiązania. Decydują się na nie zarówno osoby młode, jak i starsze, w nowo budowanych domach, jak i w starym budownictwie. Rozwiązanie to jest proste, wygodne i niedrogie, dlatego z każdym dniem zyskuje nowych zwolenników. Przedstawiamy, jakie są wszystkie zalety gazu propan.

Propan – wysoka wydajność dzięki piecom kondensacyjnym

Piece kondensacyjne to nowoczesne urządzenia, które służą do spalania gazu propan. Wykorzystują one zjawisko kondensacji, dzięki któremu można osiągnąć znacznie więcej ciepła ze spalania tej samej ilości gazu, niż w porównaniu z tradycyjnym piecem niekondensacyjnym. Kondensacja w piecach na gaz opiera się na odzyskiwaniu ciepła z gorącej pary wodnej, która jest efektem ubocznym procesu spalania gazu. Piece te skraplają parę wodną a z uzyskanej tak wody odzyskują możliwie jak najwięcej ciepła. Na pewno z jednej strony dla użytkowników oznacza to znacznie większą wydajność spalanego paliwa. Z drugiej –  stanowi to również korzyść dla środowiska ze względu na niższą temperaturę emitowanych spalin.

Propan na rzecz ekologii

Wykorzystanie gazu propan jako materiału opałowego do ogrzewania domu jest również dużą korzyścią dla środowiska. Według badań niezależnych instytutów naukowych wynika, że jedynym bardziej ekologicznym sposobem na ogrzewanie domu, jest fotowoltaika. Ta jednak w naszym kraju jeszcze nieco kuleje. Z jednej strony ze względu na koszty a z drugiej z powodu zbyt niskiej wydajności energetycznej. Gaz propan jest czysty chemicznie, zarówno jego pozyskiwanie jak i spalanie. W wyniku spalania gazu propan do atmosfery nie wydzielają się żadne szkodliwe gazy, ograniczamy niską emisję a jedynymi produktami spalania jest czysta woda i dwutlenek węgla oraz ciepło wykorzystywane do ogrzewania.

Ogrzewanie gazem płynnym przyjazne dla kieszeni

Ogrzewanie gazem propan posiada wiele zalet. Jedną z nich niewątpliwie jest możliwość oszczędzenia pieniędzy w porównaniu z innymi formami ogrzewania. Oczywiście tańsze okazują się odnawialne źródła energii i ciepła, jednak w porównaniu z cenami paliw stałych, gaz propan wypada niezwykle atrakcyjnie. Obecne ceny gazu propan oraz innych materiałów opałowych powodują, że oszczędzamy na ogrzewaniu każdego dnia. Ponadto dobrze zaplanowane uzupełnianie zapasu gazu w zbiorniku w sezonie wiosennym i letnim, kiedy ceny są jeszcze niższe, pozwoli na jeszcze więcej oszczędności.

Zapytaj o ofertę

  Gaz grzewczyInstalacje przydomoweInstalacje przemysłowe

  Wielofunkcyjność i bezobsługowość dla większej wygody

  Nowoczesne kotły na gaz propan, także kotły kondensacyjne, są niemal zupełnie bezobsługowe. Nie ma potrzeby dokładania opału. Zbiornik z gazem jest na stałe połączony z piecem. Nie trzeba doglądać ognia i temperatury. Cały proces jest całkowicie zautomatyzowany. Wystarczy raz ustawić odpowiednią temperaturę, by cieszyć się ciepłem w domu, wygodą i większą ilością czasu dla bliskich. Wielofunkcyjność instalacji na gaz propan to możliwość podłączenia całej instalacji tak, aby gazem ze zbiornika na posesji zasilać kuchenkę gazową w kuchni, a także aby ciepło z kotła na gaz służyło również do podgrzewania wody użytkowej. Jeden zbiornik, jeden kocioł na gaz i jedna instalacja –  a tak wiele korzyści, wygody i oszczędności.

  Ogrzewanie propanem – rozwiązania dla każdego typu budownictwa

  Ogrzewanie na gaz propan sprawdza się zarówno w przypadku zastosowania ogrzewania podłogowego, jak i tradycyjnych kaloryferów podokiennych. Równie ważną cechą tego ogrzewania jest to, że wyposażanie starego domu w nową instalację na gaz nie wymaga żadnych przeróbek kaloryferów. Wystarczy jedynie zakupić i zamontować kocioł na gaz i podłączyć go do już istniejącej sieci ogrzewania w domu. Ponadto ogrzewanie gazem propan sprawdzi się zarówno w prywatnych domach, jak i w firmach. Dlatego też ogrzewanie na gaz propan to wyłącznie zalety i możliwości, zamiast jakichkolwiek barier i ograniczeń.

  Facebook
  Twitter
  LinkedIn
  Pinterest