Bądź eko – zainwestuj w propan do ogrzewania domu

propan do ogrzewania domu
Ekologiczne sposoby ogrzewania domów i budynków firmowych stają się niemal wymogiem naszych czasów. Coraz częściej to właśnie względy ekologiczne decydują o wyborze konkretnej formy ogrzewania. Wraz z tym trendem klienci chętniej sięgają po gaz propan jako paliwo grzewcze. Jego wykorzystanie niesie ze sobą wiele korzyści i oprócz tego, że jest przyjazne środowisku, jest również ekonomiczne i niezwykle wygodne. Warto postawić na gaz propan – przyszłościowe rozwiązanie w korzystnej cenie.

Ograniczanie zanieczyszczenia powietrza – postaw na ekologię

Zarówno liczne programy rządowe, jak i samorządowe, promują zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza poprzez redukcję niskiej emisji, czyli ciężkich węglowodorów aromatycznych. Smog i zanieczyszczenia z domowych pieców są coraz poważniejszym problemem w wielu polskich miastach. Nieustannie pokutuje też przekonanie, że my sami, jako jednostki, niewiele możemy zmienić. A to właśnie od siebie powinniśmy zacząć zmiany na lepsze, bo dzięki temu poprawimy również swój komfort życia. Jak może nam w tym pomóc gaz propan do ogrzewania domu?

Gaz propan – czysta ekologia

Trzeba przyznać, że gaz propan nie jest pierwszą rzeczą, która przychodzi nam na myśl, kiedy mówi się o ekologicznych formach ogrzewania. Jednak bardzo niesłusznie. Zarówno proces pozyskiwania gazu propan, jak i jego spalanie nawet w najmniejszym stopniu nie zagraża środowisku naturalnemu. Dzieje się tak, gdyż proces spalania gazu propan jest jednym z najczystszych. Ponadto według licznych badań nad zatruciem atmosfery wykazano, że gaz propan każdorazowo plasuje się na drugim miejscu, zaraz za panelami słonecznymi, jako najbardziej ekologiczne i przyjazne środowisku paliwo opałowe. Inwestycja początkowa związana z montażem baterii słonecznych kosztuje więcej. Metoda sama w sobie przy polskim klimacie i nasłonecznieniu najczęściej okazuje się niewystarczająca, jako wyłączne źródło zasilania domowego systemu centralnego ogrzewania. Warto też wspomnieć, że niektóre gminy i powiaty przewidują dofinansowanie na termomodernizację. w tym również na zbiorniki na gaz propan oraz kotły kondensacyjne na gaz.

Nowoczesne i ekologiczne rozwiązania – piece kondensacyjne na gaz propan

Jak już wspomnieliśmy, spalanie gazu propan jest niezwykle czystym i ekologicznym procesem. Propan jest gazem nietoksycznym, czystym chemicznie i nie zawierającym szkodliwych domieszek. Dodatkowo nie zawiera siarki a jego spalanie jest bezpieczne. Ponadto spalanie, które odbywa się w nowoczesnych piecach kondensacyjnych sprawia, że nawet ulatniająca się do atmosfery para ma znacznie niższą temperaturę, niż w przypadku starszych pieców niekondensacyjnych. Tak więc jest to nie tylko wyraźne ograniczenie niskiej emisji, ale także zmniejszenie wpływu na postępujące globalne ocieplenie. Dzieje się tak, ponieważ piece kondensacyjne wykorzystują ciepło zawarte w parze, która jest substancją uboczną spalania gazu propan. Gaz ten zostaje skroplony wewnątrz pieca, a zawarte w nim ciepło odzyskane i wykorzystane do zasilania instalacji gazowej.

Zapytaj o ofertę

  Gaz grzewczyInstalacje przydomoweInstalacje przemysłowe

  Oprócz wspomnianej już pary, efektem spalania jest także czysta woda. Woda z powodzeniem może zostać odprowadzona do kanalizacji oraz niewielkie ilości dwutlenku węgla. Dodatkowo piece kondensacyjne wyraźnie przyczyniają się także do zmniejszenia zużycia gazu propan, a tym samym obniżenia kosztów tej formy ogrzewania. Kotły kondensacyjne zwiększają wydajność samego gazu i przy znacznie niższym zużyciu mogą być osiągane równie wysokie temperatury wewnątrz pomieszczeń. Na uwagę zasługuje także całkowita bezobsługowość pieców na gaz propan. Raz ustawione mogą same funkcjonować i zasilać domową sieć centralnego ogrzewania przez kilka, a nawet kilkanaście tygodni. Nie ma potrzeby zaglądania do kotłowni, doglądania pieca czy nawet dokładania opału, ponieważ ten zostaje automatycznie pobrany ze zbiornika na gaz znajdującego się na terenie posesji. Wszystkie te fakty przemawiają za tym, że bez wątpienia warto zainwestować w propan do ogrzewania domu.

  Facebook
  Twitter
  LinkedIn
  Pinterest