Zainwestuj w propan, to się opłaca!

Inwestycja w instalację na gaz propan
Gaz propan, jako paliwo do ogrzewania domu, posiada wiele zalet. Dla każdego użytkownika inne atuty gazu propan mają szczególne znaczenie. Jednak z doświadczenia wiemy, że najczęściej przeważają względy ekonomiczne. Natomiast na drugim miejscu użytkownicy zwracają uwagę na ekologię. Spowodowane jest to również dużym naciskiem ze strony rządu, aby inwestować w ekologiczne źródła ciepła i energii. Jednak niezależnie od powodów jakie nami kierują, gaz propan jest najlepszym rozwiązaniem, na jakie można się zdecydować.

Inwestycja w instalację na gaz propan do ogrzewania domu to dobre, ekologiczne rozwiązanie. Tym bardziej, że jest to nie tylko wyjście, które zapewnia wygodę, czystość w kotłowni i oszczędność miejsca. Oprócz tych wszystkich niewątpliwych zalet, zastosowanie gazu propan jako paliwa opałowego, jest po prostu opłacalne dla nas finansowo. Warto więc zainteresować się tą metodą ogrzewania domu i zainwestować w propan.

Gaz propan jako wielofunkcyjne paliwo

Największą zaletą gazu propan, która również sprawia, że jest to bardzo opłacalne rozwiązanie, jest jego wielofunkcyjność. Najczęściej mówimy o stosowaniu gazu propan jako metody na ogrzewanie domu zimą. Jednak jest to tylko jedna z wielu możliwości. Jeśli już postanowiliśmy zainwestować w gaz propan dla domu to pamiętajmy, że możemy wykorzystać go na kilka sposobów. Pierwszy z nich, to rzecz jasna – wykorzystanie gazu propan jako opału do ogrzewania domu. Jest to najczęstszy i główny powód zakładania tego typu instalacji zarówno w domu, jak i w firmie.

Drugim sposobem wykorzystania instalacji na gaz propan jest możliwość podłączenia jej do kuchenki gazowej. W ten sposób możemy gotować i przyrządzać posiłki na gazie płynącym bezpośrednio z naszego własnego zbiornika na gaz. Co ważne, większość kuchenek gazowych posiada możliwość przełączenia na funkcjonowanie pomiędzy gazem ziemnym a gazem propan. Dlatego też tego typu zmiana nie pociąga za sobą potrzeby wymiany całej kuchenki. Jeśli natomiast kupujemy nową kuchenkę gazową z myślą o podłączeniu do instalacji na gaz propan warto pamiętać, że nie musimy szukać żadnego konkretnego czy specjalistycznego urządzenia. Każda kuchenka gazowa powinna sprostać takiemu zadaniu. Dodatkowo gaz propan nadaje się również do podgrzewania wody użytkowej. Jest to trzeci sposób na wykorzystanie instalacji na gaz propan w naszym domu.

Zapytaj o ofertę

  Gaz grzewczyInstalacje przydomoweInstalacje przemysłowe

  Wykorzystanie propanu do podgrzewania wody wymaga zakupu specjalnego podgrzewacza, który może działać na zasadzie junkersa lub bojlera. Jest to dobry sposób na zmniejszenie rachunków za energię elektryczną wszędzie tam, gdzie nie ma dostępu do miejskiej instalacji gazowej i woda użytkowa do tej pory musiała być podgrzewana przy użyciu prądu. Te liczne zastosowania niosą za sobą wiele korzyści finansowych, o których należy pamiętać decydując się na instalację na gaz propan.

  Co wchodzi w skład inwestycji w instalację gazową

  Inwestycja w instalację gazową to kilka elementów składowych. Przede wszystkim musimy pamiętać o odpowiednim zagospodarowaniu kotłowni, w której zostanie ulokowany kocioł na gaz. Najlepiej jest wybrać nowoczesny kocioł kondensacyjny. Pozwoli to uniknąć strat ciepła, a tym samym doprowadzi do oszczędności i mniejszego zużycia gazu. Tym samym ogrzewanie stanie się jeszcze bardziej opłacalne. Ponadto musimy zdecydować się na odpowiedni zbiornik na gaz.

  Tego typu zbiorniki lokowane są na terenie działki, z zachowaniem wymaganych minimalnych odległości od domu, budynków gospodarczych, sąsiednich działek, studzienek kanalizacyjnych i linii wysokiego napięcia. Do wyboru mamy zarówno zbiorniki naziemne, jak i podziemne o różnych wielkościach. Wybór rodzaju i pojemności zbiornika jest kwestią bardzo indywidualną. Najczęściej wybierane przez inwestorów prywatnych wielkości zbiorników to 2700, 4850 oraz 6400 litrów. Przede wszystkim dlatego, że są to wielkości, które wystarczą na zaopatrzenie małej, średniej a nawet dużej rodziny w gaz na co najmniej pół roku. Ponadto wybór zbiornika o pojemności 7000 litrów i większej wiąże się z potrzebą uzyskania zgody na budowę a ta generuje dodatkowe koszty. Nie ma takiego problemu w przypadku mniejszych zbiorników na gaz. Oczywiście zbiornik na propan musi zostać połączony odpowiednią instalacją i rurkami z kotłem znajdującym się w domu. Najczęściej na tym prace i wydatki się kończą. Korzyści finansowe płynące z użytkowania gazu propan w domu są znaczne. Początkowo instalacja pracuje na zwrot inwestycji i poniesionych kosztów – po to, aby z czasem nam się zwrócić i pozwolić na oszczędzanie na ogrzewaniu domu.

  Facebook
  Twitter
  LinkedIn
  Pinterest