Dobra inwestycja na lata – kupno nowego zbiornika na propan

nowy zbiornik na propan
Gaz propan, jako paliwo do ogrzewania domu, posiada wiele zalet. Dla każdego użytkownika inne atuty gazu propan mają szczególne znaczenie. Jednak z doświadczenia wiemy, że najczęściej przeważają względy ekonomiczne. Natomiast na drugim miejscu użytkownicy zwracają uwagę na ekologię. Spowodowane jest to również dużym naciskiem ze strony rządu, aby inwestować w ekologiczne źródła ciepła i energii. Jednak niezależnie od powodów jakie nami kierują, gaz propan jest najlepszym rozwiązaniem, na jakie można się zdecydować.

Wyposażenie domu w instalację na gaz propan zawsze jest dobrym rozwiązaniem. Jednak decydując się na nie, trzeba się zastanowić nad wieloma kwestiami. Między innymi musimy zdecydować o umiejscowieniu i aranżacji kotłowni, ale również miejscu, w którym zostanie ulokowany zbiornik na posesji. Należy też podjąć decyzję czy będzie to zbiornik naziemny, czy podziemny. Nie bez znaczenia też czy będzie to nowy zbiornik na propan czy używany

Cechy nowego zbiornika na gaz

Nowy zbiornik na gaz to bardzo dobre i pewne rozwiązanie, które z pewnością posłuży nam przez długie lata. Nowe zbiorniki na gaz są niemal absolutnie niezawodne. Wykonane są a najlepszych jakościowo materiałów o wysokiej odporności na ciśnienie czy warunki pogodowe. Ponadto jeśli zadbamy o to, by nabyć zbiornik od doświadczonego i sprawdzonego sprzedawcy, to możemy mieć pewność, że był on odpowiednio przechowywany i transportowany, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Nowy zbiornik na propan

Zbiorniki na gaz propan są dostępne w kilku różnych opcjach. Niezależnie od tego czy decydujemy się na zbiornik nowy, czy używany stajemy przed wyborem wielkości zbiornika oraz jego umiejscowienia. Do wyboru mamy zbiorniki na propan naziemne lub podziemne. Należy jednak pamiętać, że dostępność wszelkich opcji zbiorników nowych jest niemal nieograniczona. Inaczej jest w przypadku zbiorników używanych, z ich dostępnością może być różnie.

Zapytaj o ofertę

  Gaz grzewczyInstalacje przydomoweInstalacje przemysłowe

  Zbiorniki podziemne i naziemne

  Nowe zbiorniki na gaz propan można kupić w opcji podziemnej i naziemnej. Jak sama nazwa wskazuje, różnią się one możliwością zlokalizowania ich nad powierzchnią ziemi lub pod jej powierzchnią. W związku z tym różni się w nich również ulokowanie armatury i zaworów służących do uzupełniania poziomu gazu w zbiorniku. Decyzja o rodzaju zbiornika pociąga za sobą również całą organizację jego umiejscowienia.

  W przypadku zbiornika podziemnego niezbędne jest wykopanie dołu o odpowiednich rozmiarach, by zbiornik mógł się w nim zmieścić. Natomiast w przypadku zbiornika naziemnego, musimy zadbać o wykonanie wylewki. Będzie ona stanowiła swego rodzaju platformę dla zbiornika na gaz i zapewni jego stabilne ulokowanie. Kwestią, o której bezwzględnie należy pamiętać jest to, by nie umieszczać zbiorników na terenach podmokłych ani w naturalnych zagłębieniach terenu. Zabrania tego również Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.

  Czasem decyzja o rodzaju zbiornika jest podejmowana ze względu na wielkość działki. Zgodnie ze wspomnianym już rozporządzeniem, zbiornik na gaz propan naziemny wymaga zachowania nieco większych odległości zarówno od granicy sąsiedniej działki, jak i od budynków mieszkalnych czy usługowych. Odległości te mogą być nieco mniejsze, jeżeli zdecydujemy się na zbiornik podziemny. Dlatego też zbiorniki podziemne są tak chętnie wybierane i cenione przez właścicieli małych działek. Ich umieszczenie jest dużo łatwiejsze i pozwala zaoszczędzić sporo miejsca, tak cennego na małych posesjach.

  Nowy zbiornik na propan o różnej wielkości

  W przypadku nowych zbiorników na gaz mamy również do wyboru wiele różnych opcji, jeśli chodzi o ich pojemność; wiąże się ona także z jego wielkością, dlatego też również tutaj dość ważnym wyznacznikiem jest wielkość działki. Ponadto odległości od budynków i granicy posesji również zmieniają się wraz z wielkością zbiornika na gaz. Najbardziej popularnym i najchętniej wybieranym dla domków jednorodzinnych jest zbiornik o pojemności 2700 litrów. Inne opcje to 4850 litrów lub 6700 litrów.

  Oczywiście możemy zdecydować się również na większe zbiorniki na propan, jednak należy pamiętać, że dla zbiorników na gaz o pojemności powyżej 7000 litrów wymagane jest ubieganie się o pozwolenie na budowę. Takiej potrzeby nie ma jednak w przypadku mniejszych zbiorników, w urzędzie należy jedynie zgłosić jego umieszczenie na działce.

  Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na zbiornik naziemny czy podziemny na gaz propan, mniejszy czy większy, to najważniejsze jest, że instalacja na gaz i zakup nowego zbiornika na gaz jest trafną, ekologiczną i ekonomiczną inwestycją na lata. Dostępne w wielu wariantach, pozwalają na dobranie odpowiedniego zbiornika do naszych indywidualnych potrzeb.

  Facebook
  Twitter
  LinkedIn
  Pinterest