Gaz bez czekania na przyłącze – korzystna alternatywa

dom z dala od przyłącza gazu ziemnego

Ogrzewanie gazem płynnym daje komfort użytkowania oraz liczne benefity dla każdego gospodarstwa domowego. Zainstalowane urządzenie nie wymaga bowiem zaangażowania ze strony domowników, a sam surowiec jest wydajnym i optymalnym źródłem ciepła. Co więcej, wykorzystanie takiej formy paliwa jest niezwykle korzystne dla domowego budżetu. W przypadku, gdy gospodarstwo leży z dala od przyłącza gazu ziemnego, wówczas skutecznym rozwiązaniem jest instalacja na płynny gaz propan.

Gaz ze zbiornika przydomowego

Taka forma ogrzewania jest najlepszą alternatywą dla lokalizacji o utrudnionym dostępie do stałego źródła gazu ziemnego. Na wstępie warto podkreślić, że budowa instalacji na gaz LPG nie generuje problemów związanych z montażem lub odpowiednim zabezpieczeniem. 

Niezwykle popularnym, ale błędnym założeniem jest to, że opisywany zbiornik powinien być umieszczony w specjalnie do tego przeznaczonym pomieszczeniu. Należy zatem podkreślić, że zbiornik instaluje się na posesji, albo jako zbiornik naziemny, albo podziemny. Podłączanie i użytkowanie zbiornika przydomowego na gaz propan jest całkowicie bezpieczne dla wszystkich konsumentów.

Zapytaj o ofertę

  Gaz grzewczyInstalacje przydomoweInstalacje przemysłowe

  Instalacja na gaz propan wymaga kilku prostych kroków. Na wstępie należy przygotować odpowiedni projekt techniczny takiej instalacji. W większości przypadków pozwolenie na budowę nie jest konieczne, ale procedura wymaga zgłoszenia zamiaru realizacji instalacji do Starostwa Powiatowego. Po kompleksowej realizacji, finalnym etapem jest odbiór instalacji przez przedstawicieli Urzędu Dozoru Technicznego.

  Niezależność energetyczna, jaką daje propan

  To właśnie autonomia i swoboda funkcjonowania jest obecnie towarem deficytowym, zwłaszcza w kontekście sektora energetycznego. Budowa instalacji na propan zapewnia stałe źródło ciepła, które daje gospodarstwu niezależność energetyczną.

  Instalacja zasilana płynnym gazem propan doskonale sprawdza się w trudno dostępnych obiektach, położonych na uboczu, ale także w placówkach szukających dodatkowego zabezpieczenia źródła ciepła. To jednak nie koniec zalet!

  Tytułowa niezależność energetyczna nawiązuje jednocześnie do wszechstronności zastosowania. Gaz płynny z łatwością stanie się pewnym źródłem zasilania dla wielu urządzeń domowych, w tym dla układu centralnego ogrzewania, ale także pieców lub kuchenek.

  Gaz propan – wydajny, przez co opłacalny

  Ogrzewanie gazem LPG wiąże się z pewnymi kosztami wynikającymi z inwestycji m.in. w zbiorniki czy z kosztami prac ziemnych i podłączeniowych. Warto pamiętać, że finalny koszt zależny jest od typu zbiorników i tego, czy są nowe czy używane (te drugie znacząco zmniejszą koszty). Jednak gaz propan cechuje się ogromną wydajnością, która pozwala na szybki zwrot takiej inwestycji. Kompatybilność z nowoczesnymi piecami pozwala na pełne wykorzystanie potencjału nowej instalacji, co przekłada się na szereg plusów i oszczędności.

  Atrakcyjne ceny propanu, ale także możliwość zaplanowania z góry kolejnych dostaw gazu, przekładają się na zyski. Pojemny zbiornik pozwala bowiem na uzupełnianie zapasów gazu wtedy, gdy obowiązujące ceny propanu są znacznie korzystniejsze. Dodatkowo stali odbiorcy gazu mogą liczyć na lepszą pozycję negocjacyjną cen propanu.

  Ekologiczne paliwo przyszłości

  Wybór gazu propan to ważny aspekt związany z ochroną naszego otoczenia. Pogarszający się stan środowiska naturalnego sprzyja rozprzestrzenianiu się świadomości ekologicznej. Okazuje się, że propan stanowi doskonałe narzędzie do walki o pożądany stan przyrody.

  Propan zapewnia odpowiednie warunki termiczne gospodarstwa domowego, a jednocześnie nie powoduje złych skutków dla środowiska naturalnego. Samo spalanie propanu ogranicza ilość szkodliwych substancji, w tym dwutlenku węgla, ale przede wszystkim benzenu lub węglowodorów aromatycznych. Dlatego propan jest gazem ekologicznym.

  Instalacje na propan dla domu, firmy i przedsiębiorstwa

  Budowa instalacji na gaz płynny sprawdzi się nie tylko w warunkach domowych, ale również w kontekście firmy, przedsiębiorstwa, dużych powierzchni magazynowych, obiektów do hodowli zwierząt czy roślin. Niezależnie od mechanizmu użytkowania, instalacja na propan oferuje dużą wydajność, bezpieczeństwo użytkowania i niezależność energetyczną. Zachęcamy do kontaktu i wyceny kosztu instalacji na gaz propan. Nasza firma od lat zajmuj się kompleksową realizacją instalacji na propan. Warto nam zaufać. 

  Facebook
  Twitter
  LinkedIn
  Pinterest