Kiedy najlepiej tankować zbiornik na gaz propan?

tankowanie zbiornika na gaz propan

Tankowanie zbiornika na gaz propan odbywa się najczęściej raz lub dwa razy do roku. Częstotliwość wykonywania tej operacji jest ściśle uzależniona od wielkości zbiornika i zużycia gazu w danym okresie. Warto jednak wiedzieć, że są miesiące, w których tankowanie gazu jest tańsze oraz bardziej opłacalne niż przez resztę roku. Kiedy najlepiej tankować zbiornik na gaz propan? Podpowiemy, jak zaplanować tankowanie, aby było ono ekonomiczne.

Ceny gazu propan na przestrzeni roku

Próżno szukać na rynku paliwa, którego cena niezmiennie utrzymywałaby się na stałym poziomie przez cały rok, a tym bardziej przez kolejne lata. Wraz z ogólnoświatową tendencją wszystkie paliwa stopniowo drożeją. Nieco inaczej prezentuje się sytuacja gazu płynnego propan.

Ceny tego paliwa od wielu lat są na atrakcyjnym, niskim poziomie. I choć nieznacznie wahają się one w ciągu całego roku, to generalnie tendencja jest stała. Co więcej, większe podwyżki cen surowców opałowych od wielu lat omijały gaz propan, dzięki czemu koszt zakupu jest stosunkowo niski. A jak zmieniają się ceny gazu na przestrzeni roku? 

Zapytaj o ofertę

  Gaz grzewczyInstalacje przydomoweInstalacje przemysłowe

  Jako że płynny propan jest w największej mierze wykorzystywany jako materiał opałowy do ogrzewania budynków, w sezonie grzewczym popyt na to paliwo wzrasta. Wraz z popytem rośnie cena. Można się więc spodziewać, że w okresie jesienno-zimowym płynny propan będzie nieco droższy. Kiedy jednak zapotrzebowanie na paliwo opałowe spada, a więc wiosną czy latem, spadają również ceny. Sytuacja powtarza się każdego roku i ostatecznie wiosną oraz latem ceny gazu wracają do poprzedniego poziomu. Dlatego warto planować tankowanie propanu właśnie na ciepły okres wiosenno-letni. Można dzięki temu sporo zaoszczędzić i dodatkowo zmniejszyć koszty ogrzewania domu.

  Jak zaplanować tankowanie zbiornika na gaz propan

  Aby móc zaplanować tankowanie zbiornika na gaz propan w sposób ekonomiczny, czyli najbardziej dla nas opłacalny, warto pomyśleć o tym już na etapie projektowania i wykonywania inwestycji związanej z zakładaniem nowej instalacji na propan. Należy wybrać zbiornik na gaz, który będzie wystarczająco duży, a tym samym wystarczy tankowanie go raz do roku. Dzięki temu będziemy mogli uzupełniać zapas gazu zawsze w najniższej cenie. Tym samym zmniejszymy całkowity koszt ogrzewania domu propanem

  Warto jednak pamiętać, aby nie wybierać przesadnie dużego zbiornika, którego pojemność będzie znacznie przekraczała nasze potrzeby. Im większy zbiornik na gaz propan, tym więcej miejsca zajmie na naszej działce. Wybór różnych pojemności zbiorników jest tak szeroki, że z pewnością każdemu inwestorowi uda się dobrać zbiornik skrojony idealnie na jego potrzeby.

  Zamawianie i tankowanie gazu propan

  Zarówno samo zamawianie, jak i tankowanie gazu propan nie jest trudne ani uciążliwe dla odbiorcy. W zdecydowanej większości przypadków umówienie się na dostawę gazu płynnego na konkretny termin odbywa się telefonicznie. 

  LPG Direct idzie o krok dalej i oferuje swoim klientom znacznie wygodniejsze formy zakupu gazu. Rozwiązaniem takim jest zakup gazu on-line, czyli całkowicie przez internet. Wszystko szybko i łatwo, a co ważne, o dowolnej porze, nie tylko w godzinach urzędowania biura. Już bezpośrednio przy zakupie, na poziomie koszyka, klient widzi upust, jaki otrzyma. Płatność również może być zrealizowana poprzez przelew internetowy. 

  Innym wygodnym rozwiązaniem dla klienta jest bezpieczny rozładunek gazu do zbiornika pod nieobecność właściciela. Rozwiązanie to jest o tyle wygodne, że odbiorca gazu nie musi dostosowywać planu dnia do umówionej dostawy. Nad rozładunkiem czuwają specjaliści z zakresu obsługi cysterny oraz tankowania zbiorników gazowych na propan. Zakup on-line, a następnie rozładunek pod nieobecność właściciela zbiornika jest coraz częściej i chętniej wybieranym rozwiązaniem, z którego warto korzystać zarówno ze względu na wygodę, jak i na bezpieczeństwo.

  Facebook
  Twitter
  LinkedIn
  Pinterest