Jakie zalety ma ogrzewanie domu propanem

zalety ogrzewania domu gazem propan

Ogrzewanie domu propanem jest zachwalane zarówno przez specjalistów, jak i przez liczne czasopisma branżowe, ale też przez samych użytkowników. Sprawia to, że grono chętnych na założenie instalacji na propan stale się powiększa. Jednak w większości przypadków pochwały są dość ogólnikowe. Warto przyjrzeć się tematowi dokładniej i poznać najważniejsze zalety ogrzewania domu propanem. Pozwoli to podjąć lepszą, bardziej przemyślaną oraz świadomą decyzję o wyborze ogrzewania na gaz propan.

Tanie ogrzewanie domu propanem

Tym, na co wielu użytkowników zwraca uwagę w pierwszej kolejności przy wyborze metody ogrzewania, są koszty wynikające z wykorzystania danego paliwa opałowego. Dlatego z pewnością ucieszy ich informacja, że gaz propan jest jedną z najbardziej ekonomicznych i najbardziej opłacalnych metod ogrzewania domu dostępnych na rynku. Wykorzystując gaz propan do ogrzewania domu, możemy sporo zaoszczędzić. 

Na ekonomiczny charakter propanu składają się dwa czynniki. Po pierwsze cena samego paliwa, a po drugie jego wydajność. Z jednej strony koszt zakupu gazu propan jest znacznie niższy dzięki jego bardzo atrakcyjnym cenom, które od wielu lat pozostają na stałym poziomie. Z drugiej propan jest gazem wyjątkowo wydajnym. Jego spalanie skutkuje powstawaniem dużych ilości ciepła. A co za tym idzie, zużywa się go mniej niż innych surowców opałowych, by ogrzać to samo pomieszczenie. 

Zapytaj o ofertę

  Gaz grzewczyInstalacje przydomoweInstalacje przemysłowe

  Wydajność propanu pozwala na oszczędzanie na ogrzewaniu bez rezygnacji z komfortowego ciepła w domu. Dodatkowo decydując się na zakup gazu latem, korzystamy z posezonowej obniżki i uzupełnienie zbiornika na gaz propan jest jeszcze tańsze.

  Korzystnie dla środowiska, czyli ekologia z propanem

  Kolejną istotną zaletą gazu propan jest jego ekologiczny charakter. Propan jest paliwem opałowym zalecanym przez organizacje proekologiczne oraz niezależne instytucje badawcze zajmujące się ochroną środowiska. Spalanie gazu propan nie wywiera negatywnego wpływu zarówno na atmosferę, jak i na glebę oraz wody gruntowe. 

  Propan jest gazem czystym chemicznie. W jego składzie próżno szukać siarki czy węglowodorów aromatycznych. Substancje te w największej mierze odpowiadają za powstawanie brzydkich zapachów z domowych pieców, smogu oraz gazów niskiej emisji i pyłów zawieszonych. Stosując ogrzewanie zasilane propanem, eliminujemy te zagrożenia. W istocie produktami ubocznymi spalania propanu są wyłącznie czysta woda i niewielkie ilości dwutlenku węgla. Sprawia to, że zaraz po fotowoltaice gaz propan jest najbardziej ekologicznym paliwem opałowym dostępnym na rynku.

  Wygoda użytkowania i wielofunkcyjność propanu

  Istotną zaletą ogrzewania gazem propan, o której należy wspomnieć, jest wygoda użytkowania i wielofunkcyjność. Jednak po kolei. W dzisiejszym zabieganym świecie, gdzie każdy ma wiele rzeczy na głowie, bardzo ważne jest, aby po powrocie do domu móc wypocząć. Ważnym elementem komfortowego wypoczynku jest ciepło. Jednak wiele systemów i metod ogrzewania wymaga pewnej ingerencji człowieka, czyli jego zaangażowania, a co za tym idzie: jego czasu, a bywa, że również siły. Zupełnie inaczej jest z ogrzewaniem zasilanym propanem

  Samo ogrzewanie jest niemal całkowicie bezobsługowe. Niezależnie od tego, czy piec będzie rozpoczynał pracę po letniej przerwie czy też chcemy chwilowo podnieść temperaturę w domu. Możemy wykorzystać termostat, na którym ręcznie wybierzemy optymalną dla nas temperaturę. Temperatura ta może zostać zupełnie bez wysiłku zmieniona w dowolnym momencie. Możemy też tak zaprogramować termostat, aby w określonych godzinach temperatura zmieniała się samoczynnie. Pozwala to bez zaangażowania użytkownika obniżać temperaturę w nocy lub wtedy, kiedy domownicy wychodzą do pracy czy szkoły. 

  Również uzupełnienie zapasu paliwa jest wyjątkowo łatwe i mało kłopotliwe. Tankowanie zbiornika na gaz propan odbywa się szybko, a nad całym procesem czuwa obsługa cysterny. Tym samym użytkownik zyskuje maksimum komfortu i wygody. Jeśli natomiast chodzi o wielofunkcyjność, to gaz propan doskonale sprawdza się w zasilaniu wszelkich urządzeń gazowych. Oprócz kotła kondensacyjnego podłączonego do systemu centralnego ogrzewania propan z przydomowego zbiornika można wykorzystać również do zasilenia kuchenki gazowej oraz gazowego podgrzewacza wody użytkowej. Jest to rozwiązanie, które szczególnie ucieszy właścicieli posesji bez dostępu do gazu z sieci. Gaz propan to paliwo wydajne i wszechstronne. Zapewnia domownikom wygodę i komfortowe ciepło w każdych warunkach. Warto więc inwestować w ogrzewanie zbiornikowe na propan.

  Facebook
  Twitter
  LinkedIn
  Pinterest