Zakładamy instalację na gaz propan krok po kroku

zakładanie instalacji na gaz propan

Wyposażenie domu w instalację na gaz propan jest zadaniem wieloetapowym. Niezależnie do tego, czy inwestycję wykonujemy w nowo powstającym budynku czy też przeprowadzamy modernizację ogrzewania w starszym domu. Warto dokładnie wiedzieć, jak krok po kroku przebiega zakładanie instalacji na gaz propan, aby dobrze się do niej przygotować. Pozwoli to na szybszy i sprawniejszy przebieg prac. Wyjaśniamy, jak odbywa się zakładanie instalacji na propan, z jakimi formalnościami się wiąże i jakie prace obejmuje.

Od czego zacząć zakładanie instalacji na gaz propan?

Zakładanie instalacji na gaz propan, podobnie jak większość prac konstrukcyjnych czy budowlanych, jest zadaniem wieloetapowym. Aby wszystko funkcjonowało prawidłowo i było zgodne z obowiązującymi przepisami, żaden z etapów nie może zostać pominięty. Dobrze jest więc przed rozpoczęciem prac zorientować się, od czego najlepiej zacząć zakładanie instalacji na gaz propan. Pierwszym krokiem jest wybór wykonawcy projektu technicznego posiadającego odpowiednie uprawnienia. Następnie powinniśmy wybrać wykonawcę instalacji zbiornikowej na gaz propan

Zapytaj o ofertę

  Gaz grzewczyInstalacje przydomoweInstalacje przemysłowe

  Nasza firma zajmuje się kompleksową obsługą instalacji gazowych i oferuje również wykonanie projektu technicznego. Pozwala to użytkownikowi instalacji zaoszczędzić czas i usprawnić cały proces zakładania instalacji na gaz propan. Przy wyborze wykonawcy warto dokładnie zorientować się w ofercie firm proponujących swoje usługi w zakresie zakładania instalacji na propan. Kompleksowo wykonane usługi projektowe i monterskie to tylko część tego, co firmy mogą nam zaproponować. 

  LPG Direct, podobnie jak niektóre firmy zakładające instalację gazową, zajmuje się także sprzedażą zbiorników na płynny propan, a na późniejszym etapie współpracy również dystrybucją paliwa. Warto zorientować się, czy tak obszerna współpraca z jednym wykonawcą może przynieść nam większe korzyści, na przykład zniżki na zakup gazu propan.

  Jedną z formalności, jakie również należy załatwić, jest zgłoszenie budowy instalacji na gaz w starostwie. W przypadku wyboru zbiornika, którego pojemność nie przekracza 7 m3 nie jest wymagane staranie się o pozwolenie na budowę, a jedynie samo zgłoszenie inwestycji. Także w tym zakresie wspieramy naszych Klientów i pomagamy im w dopełnieniu wymaganych formalności.

  Wybór zbiornika i miejsca jego posadowienia

  Każda instalacja zbiornikowa na płynny propan musi zostać wyposażona w zbiornik na gaz. Zostaje on umieszczony na terenie tej samej posesji, co budynek zaopatrywany w płynny gaz. Ważne jest, aby odpowiednio dobrać typ i rozmiar zbiornika do naszych potrzeb oraz możliwości finansowych. Jest to inwestycja, która posłuży przez długie lata, warto więc, aby była odpowiednio przemyślana. Zbiorniki na gaz propan dostępne są w wariancie podziemnym i naziemnym. Ponadto oba te typy zbiorników można zakupić w wersji nowej bądź używanej. Dodatkowo do wyboru jest wiele pojemności zbiorników. 

  Decyzja o wyborze konkretnego wariantu powinna być podyktowana przewidywanym zużyciem gazu w ciągu roku, wielkością działki, naszymi preferencjami estetycznymi oraz możliwościami finansowymi. Warto dobrać pojemność zbiornika tak, aby możliwe było jego tankowanie raz do roku. Nasi specjaliści doradzą w doborze najlepszej opcji – zachęcamy do kontaktu.

  Zakup kotła spalającego gaz i wykonanie instalacji

  Wybór kotła spalającego gaz propan jest dużo łatwiejszy niż wybór zbiornika. Obecnie na rynku dostępne są jedynie nowoczesne i wysokowydajne kotły kondensacyjne. Dzięki temu spalanie propanu jest nie tylko ekologiczne, ale również dużo bardziej ekonomiczne oraz wydajne. 

  Ważnym elementem w całej inwestycji jest założenie instalacji zewnętrznej i wewnętrznej. Za wykonanie zewnętrznej instalacji gazowej zawsze odpowiedzialny jest wykonawca. Jednak założenie wewnętrznej instalacji gazowej leży po stronie klienta, czyli użytkownika. W starszych domach instalacja wewnętrzna z pewnością już istnieje. Jednak w nowo powstających budynkach użytkownik musi zatroszczyć się o tę kwestię niezależnie od prac związanych z instalacją na propan prowadzonych na zewnątrz.

  Facebook
  Twitter
  LinkedIn
  Pinterest