Nowy czy używany zbiornik na gaz propan?

zbiornik na gaz propan
Wybór i zakup zbiornika na gaz jest nieodzownym elementem całej inwestycji związanej z wdrożeniem ogrzewania gazowego w domu. Jednak cena zbiornika na gaz to zdecydowana większość budżetu, jaki pochłania cała inwestycja. Już sam ten fakt niejednokrotnie zniechęca inwestorów i nawet możliwość rozłożenia płatności na raty nie zmienia ich nastawienia. Warto jednak wiedzieć, że zakup zbiornika na gaz nie musi być tak drogi! Na rynku dostępne są zarówno nowe, jak i używane zbiorniki. Te drugie z kolei charakteryzują się znacznie niższą ceną. Co więc wybrać? Na jaki zbiornik się zdecydować?

Jeden produkt, dwie możliwości – zbiorniki na propan

Bywa, że kupujemy ubrania z drugiej ręki, jeździmy używanymi samochodami czy odkupujemy od kogoś sprzęt elektroniczny. Decydujemy się na rozwiązania używane, z drugiej ręki, aby nieco zaoszczędzić. Każdy z pewnością co najmniej raz przekonał się, że używane nie zawsze znaczy gorsze. Z pewnością jest dużo tańsze. Jednak bez wątpienia znajdą się osoby, które uznają wyższość nowego sprzętu nad używanym. Dla obu grup znajdzie się coś odpowiedniego w zakresie zbiorników na gaz propan.

Obecnie na rynku można kupić zarówno nowe zbiorniki na gaz, jak i te używane. Przed dokonaniem wyboru można popytać wśród znajomych, poczytać na forach internetowych, albo sięgnąć po poradę specjalistów. Niezależnie jednak od źródła z jakiego będziemy korzystać, w pierwszej kolejności należy poznać wady i zalety zarówno zbiorników nowych, jak i używanych – aby móc dopasować odpowiednie rozwiązanie do swoich potrzeb i upodobań.

Nowy zbiornik na gaz propan

Nowy zbiornik na gaz propan to rozwiązanie pewne i niezawodne. Jako produkt nie poddawany dotychczas eksploatacji, z pewnością posłuży zdecydowanie dłużej, niż jego używany odpowiednik. Poważną wadą nowych zbiorników na gaz propan jest ich cena. W zależności od tego, jaką wielkość zbiornika wybierzemy oraz czy zdecydujemy się na zakup modelu naziemnego, czy podziemnego, jest to wydatek rzędu 6 200 zł- 10 200 zł. Jednak w zamian otrzymujemy wiele lat niezawodności. Dodatkowo niektórzy dostawcy oferują możliwość rozłożenia płatności na wygodne raty. Z nowym zbiornikiem na gaz każdy obowiązkowy przegląd instalacji i sprawdzenie jej szczelności będzie jedynie formalnością. Dużą zaletą nowych zbiorników na gaz jest również ich dostępność. Niezależnie od pory roku, jak i wybranej wersji zbiornika, możemy mieć pewność, że będzie on dostępny w każdej chwili niemal od ręki.

Zapytaj o ofertę

  Gaz grzewczyInstalacje przydomoweInstalacje przemysłowe

  Używany zbiornik na gaz propan

  Używane zbiorniki na gaz to rozwiązanie bardzo opłacalne. Oczywiście nigdy nowy klient nie otrzymuje zbiornika, którego szczelność mogłaby wzbudzać jakiekolwiek wątpliwości. Należy jednak unikać kupowania używanych zbiorników od prywatnych dostawców i zdać się na specjalistyczne firmy obsługujące instalacje gazowe dla domu.

  Profesjonalna firma przed dostarczeniem używanego zbiornika nowemu klientowi najpierw dokładnie go sprawdza pod kątem jakości i szczelności. Następnie zbiornik jest transportowany do klienta specjalnie przystosowanym do tego celu samochodem. Należy wiedzieć, że niewłaściwy transport również może przyczynić się do uszkodzenia zbiornika, zarówno używanego, jak i nowego. Nad szczelnością używanego zbiornika na gaz czuwają okresowe przeglądy wyłapując wszelkie nieprawidłowości. Jednak każdy inwestor decydujący się na zakup używanego zbiornika na gaz musi mieć świadomość ich ograniczonej dostępności. Jest ona ściśle uzależniona od ilości zbiorników spływających do firmy zajmującej się skupem i sprzedażą zbiorników na gaz od ich pierwszych właścicieli. I choć nie jest to sytuacja częsta, to jednak może spowodować, że klient będzie zmuszony wybrać inny zbiornik – właśnie z powodu niedostępności pierwotnie wybranego modelu. Tak czy inaczej używane zbiorniki na gaz są zdecydowanie tańsze od swoich nowych odpowiedników i często jest to czynnik decydujący o wyborze właśnie tego rozwiązania.

  Facebook
  Twitter
  LinkedIn
  Pinterest