Propan, jako doskonały gaz grzewczy

propan - gaz grzewczy
Propan jest doskonałym, ekonomicznym i ekologicznym gazem grzewczym o wszechstronnym zastosowaniu. Dzięki jego wielofunkcyjności i wysokiej wydajności, coraz więcej użytkowników wybiera go, jako sposób na ogrzewanie domu zimą, zasilanie kuchenki gazowej i ogrzewanie wody użytkowej przez cały rok. Sprawdzi się doskonale zarówno w nowo powstających domach, jak i w starszych budynkach, gdzie zastąpi dotychczasowy sposób ogrzewania. Warto dowiedzieć się czegoś więcej o gazie propan i przekonać się, że jest to doskonały gaz grzewczy.

Ekologiczne ogrzewanie domu – gaz grzewczy propan

W dzisiejszych czasach ekologia w każdym aspekcie życia jest szczególnie ważna. Ogrzewanie domu to kwestia wyjątkowo gorąca, jeśli chodzi o zanieczyszczenie zarówno powietrza, jak i gleb i wód gruntowych. Tak osoby prywatne, jak i samorządy szukają rozwiązań, które pozwolą zminimalizować ilość szkodliwych substancji uwalnianych do atmosfery. Doskonałym sposobem na ekologiczne ogrzewanie domu jest zastosowanie gazu propan. Jest on ekologiczny nie tylko ze względu na sposób spalania, ale również metodę pozyskiwania. Jako gaz grzewczy czysty chemicznie, w drodze spalania wywołuje uwalnianie się dużych ilości ciepła. Jako spaliny powstają niewielkie ilości dwutlenku węgla i czystej wody. Stawiając na ogrzewanie gazem propan można znacząco przyczynić się do zmniejszenia niskiej emisji i smogu.

Ekonomiczne zarządzanie budżetem – plusy korzystania z propanu

Oprócz tego, że gaz propan jest ekologiczny, cechuje go również ekonomia użytkowania. Nowoczesne kotły kondensacyjne służące do spalania gazu propan pozwalają na zwiększenie jego wydajności. Kotły kondensacyjne wykorzystują zjawisko kondensacji, czyli skraplania gorącej pary wodnej, z której następnie odzyskują ciepło. W ten sposób spaliny mają znacznie niższą temperaturę, a ogrzewanie odbywa się przy zdecydowanie mniejszym zużyciu gazu. Dodatkowo nie bez znaczenia pozostaje cena gazu.

W porównaniu do innych paliw opałowych, gaz propan jest jednym z najtańszych. Oprócz tego, gaz propan cechuje cykliczny spadek cen. Poza sezonem grzewczym, w okresie letnim, ceny gazu znacząco spadają. Decydując się na uzupełnienie zapasu gazu w przydomowym zbiorniku właśnie w okresie niższych cen, koszty ogrzewania dodatkowo spadają, czyniąc je najbardziej opłacalnymi na rynku.

Zapytaj o ofertę

  Gaz grzewczyInstalacje przydomoweInstalacje przemysłowe

  Wszechstronność zastosowania gazu propan

  Nie bez znaczenia w kontekście zalet gazu propan jest również jego wszechstronność. Jest to szczególnie ważne w tych rejonach kraju, gdzie nie ma dostępu do innych źródeł gazu, na przykład ziemnego, a większość urządzeń domowych musi być zasilana prądem. Decydując się na wykorzystanie w domu instalacji na gaz propan, można tym paliwem opałowym zasilić również kuchenkę gazową, a także domowy podgrzewacz wody. W ten sposób przez cały rok zyskujemy gaz z własnego, niezależnego źródła. Tym samym obniżamy rachunki za prąd decydując się na zasilanie domowych sprzętów gazem propan, gdyż jest on tańszy, niż energia elektryczna. Jeśli jednak dotychczas korzystaliśmy z miejskiej sieci gazu ziemnego, to zmiana źródła na gaz propan z przydomowego zbiornika, pozwala się uniezależnić od dostaw gazu z sieci.

  Gaz propan w nowych i starszych domach

  Czasem pragnąc zainwestować w instalację na gaz propan klienci obawiają się, że jest to rozwiązanie dedykowane jedynie nowo powstającym domom, gdzie wszystkie instalacje prowadzone są od podstaw. Jest to jednak błędne rozumowanie. Możliwość podłączenia ogrzewania gazem propan sprawdzi się doskonale zarówno w nowych domach, jak i w starszych budynkach, gdzie wcześniej funkcjonowała inna metoda ogrzewania. Bez znaczenia czy mamy do czynienia z tradycyjnymi kaloryferami naściennymi, czy też z nowoczesnym ogrzewaniem podłogowym. Piece na gaz grzewczy propan poradzą sobie w obu przypadkach.

  W kontekście starszych budynków warto zauważyć, że zmiana ogrzewania na zasilane gazem propan nie wymaga w domu zbyt wielu przeróbek. Piec kondensacyjny na gaz propan można podłączyć do istniejącej już instalacji grzewczej i rozwiązanie to również będzie się dobrze sprawdzać, gwarantując domownikom ciepło w mroźne dni.

   

  Facebook
  Twitter
  LinkedIn
  Pinterest