Propan – ekologiczne paliwo opałowe dla każdego

ekologiczne paliwo opałowe
Wciąż wielu odbiorców – zarówno prywatnych, jak i firm – poszukując odpowiedniego rozwiązania do ogrzewania budynków, przywiązuje dużą wagę do ekologii. Dla każdego, kto ceni wyjścia sprzyjające środowisku, doskonałym rozwiązaniem jest ogrzewanie propanem. Jako że wybór metody ogrzewania jest decyzją na lata, powinien być poprzedzony wnikliwą analizą. Potencjalni inwestorzy zastanawiają się czy jest to wyjście odpowiednie dla nich i jakie płyną z niego korzyści. Rozwiewamy wątpliwości i podpowiadamy, kto będzie zadowolony z wyboru ogrzewania gazem propan.

Czy ekologia rzeczywiście jest tak ważna i jakie ma znaczenie?

Z wielu źródeł coraz częściej słyszy się o nieustannie pogarszającym się stanie środowiska naturalnego. Nie są to już tylko obawy organizacji proekologicznych czy doniesienia z odległych części świata. Zagrożenia dla środowiska i zmiany klimatyczne powodowane przez człowieka i jego ingerencje w środowisko naturalne, dotyczą każdego nas tu i teraz. Z jednej strony mamy globalne ocieplenie, które dla wielu osób nadal wydaje się zagrożeniem dalekiej przyszłości, choć jest faktem dnia codziennego. Z drugiej jednak strony mamy smog, węglowodory aromatyczne, gazy niskiej emisji i zanieczyszczenie wód gruntowych w naszej najbliższej okolicy. Otwórzmy więc oczy szeroko i dostrzeżmy to, jak każdego dnia zmieniamy i niszczymy otaczającą nas przyrodę. Co ważniejsze, zastanówmy się, jak możemy to zmienić i jak w tym może pomóc ekologiczne paliwo opałowe.

Najbardziej ekologiczne paliwo opałowe – propan

Największy wpływ na zwiększające się zanieczyszczenie atmosfery, wywierają spaliny z domowych oraz często firmowych kotłów ogrzewających budynki. Z tego też powodu warto szukać rozwiązań ekologicznych, czyli innymi słowy – bezpiecznych dla środowiska naturalnego. Od lat mówi się o negatywnym wpływie spalania węgla kamiennego na stan atmosfery. Z tego powodu opał ten coraz szybciej odchodzi do lamusa. Jednak czym zastąpić stary piec na węgiel kamienny? Doskonałym rozwiązaniem, zarówno w firmie, jak i w domu, jest ogrzewanie gazem propan przy użyciu nowoczesnego kotła kondensacyjnego. Wraz z ekologią niesie ze sobą szereg innych korzyści.

Ekologia w spalaniu gazu propan wynika z faktu, że jest on gazem szczególnie czystym chemicznie. Nie posiada w swoim składzie siarki, a w wyniku spalania nie uwalniają się żadne węglowodory aromatyczne tak szkodliwe dla ludzkiego zdrowia i stanu środowiska. Zasadniczo, w efekcie spalania propanu, poza dużymi ilościami ciepła, powstaje czysta woda i niewielkie ilości dwutlenku węgla. Jeśli ostatni z wymienionych produktów może wzbudzać niepokój, to spieszymy z wyjaśnieniem. Ilość dwutlenku węgla powstającego w spalaniu gazu propan jest niezwykle niska i drzewa z najbliższych lasów czy parków bez problemu uporają się z zamienieniem go w tlen. Ponadto badania specjalistów z zakresu ochrony środowiska dowiodły, że ilość dwutlenku węgla emitowana podczas spalania węgla kamiennego, jest aż o 50% większa, niż w efekcie spalania gazu propan. Dodatkowo warto zauważyć, że propan jest wysoce wydajnym paliwem. Już spalanie jego niewielkiej ilości daje komfortowe ciepło, nawet w największe mrozy.

Zapytaj o ofertę

  Gaz grzewczyInstalacje przydomoweInstalacje przemysłowe

  Ekologia dzięki wysokiej wydajności – postaw na propan

  Wydajne paliwo to przede wszystkim ogromna korzyść dla naszego portfela. Jednak czy wysoka wydajność paliwa opałowego może być ekologiczna? Jak najbardziej tak. Duża wydajność to mniejsze zużycie gazu, a mniejsze spalanie zawsze jest korzystne dla środowiska nawet w przypadku tak czystego chemicznie i ekologicznego paliwa, jakim jest propan. Oprócz tego, istnieje sposób na dodatkowe zwiększenie wydajności – jest nim zastosowanie kotłów kondensacyjnych.

  Nowoczesne kotły kondensacyjne, wykorzystując zjawisko kondensacji, czyli skraplania pary wodnej, odzyskuje część ciepła ze spalin i kieruje je do kaloryferów. W ten sposób uzyskuje się komfortową temperaturę w pomieszczeniach przy mniejszym zużyciu gazu. Oprócz tych wszystkich niewątpliwych zalet, właściciele firm z pewnością docenią wygodę i bezobsługowość kotłów kondensacyjnych zasilanych gazem propan. Niezależnie więc od tego czy odbiorcą gazu propan będzie firma, czy prywatne gospodarstwo domowe, z pewnością warto wybrać tę formę ogrzewania, zarówno dla swojego dobra, jak i korzyści dla środowiska.

  Facebook
  Twitter
  LinkedIn
  Pinterest