Instalacje gazu do domu

Instalacje gazu do domu

Czym ogrzewać dom? Przed tym ważnym pytaniem stoi wielu właścicieli nieruchomości. Zarówno tych, którzy dopiero budują dom, jak i tych, którzy nie są zadowoleni z dotychczasowej formy ogrzewania. W dobie stale rosnącego zanieczyszczenia powietrza warto jest postawić na instalacje gazu propan czyli ogrzewanie domu przyjazne dla środowiska. 

Ogrzewanie domu propanem

Decydując się na zastosowanie gazu do celów grzewczych warto rozważyć kilka opcji, jakie stawia przed nami to rozwiązanie. Możemy zdecydować się na jeden z dwóch typów zbiorników na gaz. Są nimi zbiorniki naziemne i zbiorniki podziemne. Wybór typu zbiornika w dużej mierze uzależniony jest od wielkości posiadanej przez nas działki.

Zbiorniki naziemne na gaz propan są bardzo łatwe do zamontowania, niestety stawiają pewne ograniczenia dotyczące odległości od domu. W przypadku zbiorników naziemnych odległość od domu wynosi 3m (zbiornik o pojemności 0,5- 3 m3), 5 m (zbiornik o pojemności 3- 5 m3), 10 m (zbiornik o pojemności 5- 10 m3).

Zapytaj o ofertę

  Gaz grzewczyInstalacje przydomoweInstalacje przemysłowe

  W przypadku zbiorników podziemnych jest to 1m (zbiornik o pojemności 0,5- 3 m3), 3 m (zbiornik o pojemności 3- 5 m3), 3 m (zbiornik o pojemności 5- 10 m3). Widać więc wyraźnie, że w przypadku dużej działki naziemny zbiornik na gaz jest bardzo wygodny i praktyczny.

  Jednak kiedy ogranicza nas ilość miejsca na posesji, idealnym rozwiązaniem jest zbiornik naziemny na gaz propan. Dodatkowo ziemię usypaną na zbiorniku możemy wykorzystać do zaaranżowania rabatki lub zasiać na niej trawnik.  

  Kolejnym ważnym krokiem jest wybór kotła. Obecnie na rynku dostępne są nowoczesne, wysokowydajne kotły kondensacyjne. Są one zautomatyzowane – mogą bez ingerencji człowieka utrzymywać stałą temperaturę w pomieszczeniach. Ponadto zaletą kotła kondensacyjnego jest wysoka wydajność pracy.

  Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii kocioł tego typu jest znacznie wydajniejszy i pozwala z tej samej ilości gazu propan otrzymać więcej ciepła, niż tradycyjny kocioł niekondensacyjny. Ma to bezpośrednie przełożenie na oszczędność wynikającą z mniejszego zużycia gazu. Kocioł na gaz propan można zamontować w piwnicy, czy też na przykład w kuchni. Wszystko zależy od ilości miejsca jaką dysponujemy.

  Dzięki zastosowaniu przydomowej instalacji gazowej na gaz płynny propan możemy wykorzystać ją nie tylko do ogrzewania kaloryferów w domu. Gaz ten jest idealny również do podgrzewania wody użytkowej oraz do zasilania kuchenki gazowej, która znajduje się w kuchni.

  Instalacje na gaz propan

  Kiedy już zdecydujemy się na instalację gazu musimy pamiętać, aby raz do roku przeprowadzić jej przegląd. Na rynku działa wiele specjalistycznych firm, które zajmują się wykonywaniem kompleksowych przeglądów instalacji na gaz propan. Przeglądy te są o tyle ważne, ponieważ zależy od nich nasze bezpieczeństwo.

  Podczas przeglądu sprawdzana jest szczelność całej instalacji, od zbiornika na gaz aż do poszczególnych odbiorników (kocioł na gaz czy kuchenka gazowa), drożność i sprawność przewodów wentylacyjnych oraz sprawność i stan techniczny samego kotła.

  Po prawidłowo przeprowadzonym przeglądzie i konserwacji możemy być spokojni o nasze bezpieczeństwo. Należy również pamiętać o tankowaniu zbiornika na płynny gaz propan. W zależności od jego wielkości i wysokości zużycia tankowanie odbywa się 1-2 razy w roku. Warto nadmienić, że najbardziej opłacalne jest tankowanie latem, ponieważ wtedy ceny gazu są znacznie niższe i można sporo zaoszczędzić.

  Decydując się na zastosowanie instalacji gazowej na gaz propan mamy sporo do przemyślenia. Jednak możemy zwrócić się do fachowców, którzy nie tylko pomogą nam w wyborze odpowiedniego zbiornika i zamontowaniu go, ale również dopilnują wszystkich formalności jakie nakłada na użytkowników prawo. Zatrudnienie specjalistów daje więc dużą wygodę i pewność, że wszystko zostanie wykonane z dbałością o bezpieczeństwo i najwyższą jakość.

  Facebook
  Twitter
  LinkedIn
  Pinterest