Dlaczego warto wybrać ogrzewanie propanem?

tańszy gaz LPG

Wielu właścicielom nieruchomości problem ogrzewania budynków spędza sen z powiek. Dobre ogrzewanie to takie, które jest jednocześnie komfortowe, wygodne w użytkowaniu i oszczędne. W dobie nieustannie rosnących cen, szczególnie za paliwa napędowe i opałowe, trudno jest znaleźć optymalne rozwiązanie grzewcze dla domu. Wyjątkiem od tej reguły jest ogrzewanie propanem. Co sprawia, że tylko inwestycja w zbiornikową instalację gazową może zapewnić komfort użytkowania i oszczędność środków? Wyjaśnienie znajdziecie w tym artykule.

Rozwiązania przyjazne dla środowiska – ekologicznie z propanem

Jedną z najważniejszych w obecnych czasach zalet ogrzewania płynnym propanem jest ekologiczny charakter tego rozwiązania. Ogrzewanie propanem to metoda zalecana przez liczne organizacje proekologiczne, ale także przez samorządy, które w ramach programu Czyste Powietrze oferują dopłaty na montaż kotła gazowego.

Spalanie propanu to proces, który nie prowadzi do wytwarzania i uwalniania do atmosfery toksycznych i szkodliwych substancji. Nie mamy więc tu pyłów zawieszonych, węglowodorów aromatycznych odpowiedzialnych za brzydki zapach powietrza, a także sadzy i smogu. Co więc powstaje w czasie spalania propanu? Przede wszystkim duża ilość ciepła, na którym nam zależy, a które jest kierowane do naszego systemu centralnego ogrzewania i kaloryferów. Oprócz tego jako produkty uboczne ogrzewania propanem otrzymujemy parę wodną i dwutlenek węgla. Natomiast dzięki zastosowaniu nowoczesnych kotłów kondensacyjnych ciepło zgromadzone w parze również zostaje odzyskane, przez co wytwarzamy jedynie czystą wodę, która bez szkody może zostać odprowadzona do kanalizacji. Próżno szukać bardziej wydajnej i ekologicznej metody ogrzewania.

Zapytaj o ofertę

  Gaz grzewczyInstalacje przydomoweInstalacje przemysłowe

  Oszczędne ogrzewanie dzięki gazowi propan

  Nie bez znaczenia pozostają również względy ekonomiczne. Nikt z nas nie lubi przepłacać, a wybierając metodę ogrzewania domu na lata każdy kieruje się rozsądkiem i wybiera najtańsze paliwo. Ceny gazu propan od wielu lat plasują się na niskim, a jednocześnie niezwykle atrakcyjnym poziomie. Ich zmienność jest sezonowa i łatwa do przewidzenia, dzięki czemu bez trudu można zaplanować tankowanie propanu na okres, kiedy gaz jest najtańszy. Jednak należy pamiętać, że sama cena paliwa to nie wszystko. Pod uwagę trzeba wziąć także jego wydajność.

  Paliwa o większej wydajności są tańsze w użytkowaniu. Spalamy ich wtedy mniej, co jest zarówno korzystne finansowo dla nas, jak i bardziej ekologiczne. A jak z wydajnością płynnego propanu? Otóż propan jest jednym z najbardziej wydajnych paliw opałowych. Już jego niewielkie ilości pozwalają na otrzymanie komfortowej temperatury w domu, nawet w mroźne zimy. Zastosowanie wspomnianych już nowoczesnych kotłów kondensacyjnych dodatkowo zwiększa tą wydajność. Dzięki skropleniu pary wodnej powstającej w wyniku spalania propanu, kotły te odzyskują część ciepła zgromadzonego w tej parze, co jednocześnie zwiększa wydajność. Tym samym ogrzewanie propanem jest najbardziej oszczędne rozwiązanie grzewcze spośród wszystkich dostępnych na rynku.

  Wygodne i wielofunkcyjne ogrzewanie propanem

  Do niewątpliwych zalet propanu jako paliwa opałowego należy dodać również wygodę użytkowania i wielofunkcyjność. W pełni automatyczny system czujników zawiaduje całym ogrzewaniem, przez co nie musimy myśleć o rozpalaniu pieca czy jego doglądaniu w celu utrzymania najbardziej optymalnej temperatury. Kotły wraz z podłączonymi do nich komputerami pozwalają na ręczne ustawianie żądanej temperatury. Jest jednak również opcja dla zapracowanych.

  Piec na propan może zostać zaprogramowany, aby temperatura zmieniała się automatycznie. Dzięki temu można obniżyć ją na noc, a podnieść w porze, kiedy wszyscy domownicy wstają z łóżek lub zaprogramować zmienność w zależności od trybu pracy i opuszczania domu przez jego mieszkańców. Istnieje również opcja odmiennych ustawień w tygodniu i w weekendy. Również pobór paliwa jest automatyczny. Sprawia to, że możemy całkowicie zapomnieć o ustawianiu parametrów ogrzewania.

  Z kolei wielofunkcyjność gazu propan z pewnością zainteresuje użytkowników, którzy dotychczas gotowali i ogrzewali wodę użytkową z zastosowaniem energii elektrycznej. Płynny propan doskonale nadaje się do obu tych zastosowań zmniejszając koszty i wygodę stosowania. Warto więc zainstalować ogrzewanie na propan w swoim domu i cieszyć się licznymi korzyściami jakie ze sobą niesie.

  Facebook
  Twitter
  LinkedIn
  Pinterest