Gaz propan w rolnictwie – zalety i korzyści

Gaz propan w rolnictwie

roku na rok, coraz więcej rolników decyduje się na zastosowanie instalacji na gaz propan w swoich gospodarstwach. Dlaczego wykorzystanie propanu może być tańsze od ogrzewania innymi materiałami opałowymi? Jakie inne oszczędności generuje przejście na gaz propan w rolnictwie? Zachęcamy do lektury.

W Polsce wciąż wiele terenów, na których rozwija się produkcja rolna, znajduje się poza siecią gazu ziemnego. Doskonałą alternatywą dla takich takich gospodarstw jest ogrzewanie gazem propan. Propan na tle innych materiałów opałowych, takich jak węgiel czy olej jest niezwykle korzystnym cenowo i jakościowo paliwem. Sprawdźmy, jakie może mieć zastosowanie w rolnictwie oraz jakie są jego przewagi.

Zastosowanie gazu propan z rolnictwie

Gaz propan jest paliwem o szerokim zastosowaniu. Jako gaz niezwykle wydajny, często stosowany jest do ogrzewania dużych szklarni, pieczarkarni, ferm kurzych oraz do suszenia zbóż i ziaren. Używany jest też do ogrzewania domów i budynków gospodarskich, w tym do podgrzewania wody czy zasilania kuchni.

Zapytaj o ofertę

  Gaz grzewczyInstalacje przydomoweInstalacje przemysłowe

  Suszenie zbóż propanem – dlaczego jest podwójnie korzystne

  Powszechnie wiadomo, że suszenie ziaren to najlepszy sposób na zabezpieczenie zbiorów. Daje to bowiem możliwość ich bezpiecznego przechowywania. Suszenie zbóż propanem ma jednak o wiele więcej korzyści. Dzięki zabezpieczeniu zbiorów poprzez odpowiednio przeprowadzony proces suszenia, rolnicy nie muszą się spieszyć z ich sprzedażą w skupie. Mogą obserwować ceny skupu i poczekać ze zbyciem wysuszonych zbóż do momentu, aż ich cena w skupie będzie korzystniejsza. Suszenie zbóż propanem zabezpiecza ziarna – eliminuje straty spowodowane np. ich gniciem. Znacznie też podwyższa ich wartość rynkową. Warto dodać, że propan jest gazem ekologicznym, który nie zanieczyszcza zboża więc idealnie sprawdza się w procesie suszenia.

  Propan w rolnictwie vs. węgiel i olej opałowy

  Gaz propan – bardziej wydajny zatem tańszy

  Szacuje się, że średnio w skali roku, ogrzewanie gazem propan może być tańsze od ogrzewania olejem opałowym nawet o 80%. Propan wyróżnia się wysoką kalorycznością stąd jest bardzo wydajny, szczególnie przy ogrzewaniu dużych powierzchni. Zastosowanie propanu pozwala rolnikom znacząco obniżyć koszty prowadzonej przez nich działalności. A w przypadku przejścia z instalacji zasilanej olejem opałowym na instalację na gaz propan, już po roku można spodziewać się zwrotu z tej inwestycji.

  Ogrzewanie propanem jest bezobsługowe – oszczędza czas

  Praca w gospodarstwie rolnym jest bardzo wymagająca i pracochłonna. Automatyzacja oraz wszelkie bezobsługowe rozwiązania to realna oszczędność czasu i wysiłku dla rolników. Wykorzystanie w rolnictwie węgla lub oleju opałowego jest nie tylko bardziej kosztowne, niż ogrzewanie propanem, ale też wymaga dodatkowych nakładów pracy po stronie gospodarza.

  Instalacje na gaz propan mają tę zaletę, że po uruchomieniu i odpowiednim dostosowaniu ich ustawień, praktycznie nie wymagają od ich posiadacza dodatkowej pracy. Są praktycznie bezobsługowe.

  LPG Direct zapewnia rolnikom regularne dostawy gazu bez angażowania ich podczas tankowania zbiorników. Za zgodą właściciela zbiorniki mogą być napełniane nawet pod jego nieobecność.

  Aby maksymalnie odciążyć inwestora, LPG Direct we własnym zakresie dostarczy zakupione zbiorniki na gaz, przeprowadzi prace budowlano-instalacyjne, dokona przeglądów oraz konserwacji instalacji. W przypadku jeśli inwestycja w ogrzewanie gazem propan wymaga zgód lub pozwoleń, nasi pracownicy zajmą się tymi formalnościami, sporządzą i dostarczą niezbędną dokumentację projektową.

  Propan nie zanieczyszcza plonów, nie szkodzi zwierzętom

  Propan to gaz niemal idealny dla wszelkich zastosowań rolno-produkcyjnych i hodowlanych. Uchodzi za jedno z najczystszych paliw, ponieważ podczas procesu spalania nie wydziela żadnych szkodliwych substancji ani dymu. Propan zyskał sobie miano gazu ekologicznego, stąd jego częste wykorzystanie w sektorach związanych z hodowlą zwierząt, w ogrodnictwie oraz w przemyśle rolno-spożywczym.

  LPG Direct – zaufany dostawca gazu propan dla rolnictwa

  Już od wielu lat dostarczamy gaz propan do polskich gospodarstw rolnych, do ferm kurzych, szklarni oraz silosów. Podstawą zabezpieczenia wartości zbiorów w suszarniach oraz zapewnienia ciągłości cyklu produkcyjnego są cykliczne, pozbawione opóźnień dostawy gazu propan. Posiadamy własną, rozbudowaną flotę cystern dzięki którym jesteśmy w stanie zagwarantować częste tankowania zbiorników na propan na terenie całej Polski. Dowozimy gaz w dużych ilościach, bez opóźnień, według zapotrzebowania odbiorcy. Dodatkowo, aby zapewnić jak najkorzystniejszą cenę propanu, dajemy możliwość negocjacji jego ceny w skali tygodnia. Nie narzucamy, jak inni dostawcy, stałej wartości gazu propan na cały sezon z góry.

  Dla gospodarstw, które dopiero planują przejście na gaz propan lub uruchomienie nowych obiektów typu fermy kurze, szklarnie czy suszarnie zbóż, mamy korzystne warunki cenowe oraz kompleksową obsługę inwestycji. Nasza firma dba o sprawny przebieg wszystkich prac, praktycznie od etapu sporządzenia projektu, aż po odbiór Urzędu Dozoru Technicznego. Posiadamy szeroką ofertę zbiorników na gaz, parowników oraz nagrzewnic. Instalację oraz wszelkie prace budowlano-montażowe realizujemy samodzielnie, bez konieczności angażowania podwykonawców. Dzięki temu mamy kontrolę nad jakością instalacji i możemy udzielić na nasze usługi nawet 10 letniej gwarancji. Zapewniamy elastyczne podejście do dostaw gazu i cen gazu.

  Zachęcamy do kontaktu. Porozmawiamy o potrzebach Twojej działalności rolniczej i przedstawimy korzystne warunki współpracy.

  Facebook
  Twitter
  LinkedIn
  Pinterest