Zastosowanie gazu propan w przemyśle

propan w przemyśle

Gaz propan jest jednym z najtańszych źródeł energii z powodzeniem wykorzystywanych w przemyśle. Które gałęzie przemysłu korzystają z gazu płynnego? Czy przedsiębiorcy mogą liczyć na specjalną ofertę od dostawców propanu w Polsce? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w tym artykule.

O właściwościach gazu propan pisaliśmy już niejednokrotnie. Pozwolimy sobie jednak przypomnieć kilka istotnych cech gazu płynnego, które budują jego przewagę rynkową m.in. dla jego zastosowania w przemyśle.  

Przewagi propanu nad innymi paliwami

Zacznijmy od konkurencyjnej ceny

Koszty, cena, opłacalność – kto jak nie przedsiębiorcy zwracają na te czynniki szczególną uwagę. Przy bardzo wysokich nakładach produkcyjnych, rozbudowanej infrastrukturze przedsiębiorstw, zapotrzebowanie na paliwo jest ogromne. Koniecznością jest sięgnięcie po rozwiązania bardziej opłacalne, a przy okazji nieszkodliwe dla procesu produkcyjnego danej gałęzi przemysłu. 

Zapytaj o ofertę

  Gaz grzewczyInstalacje przydomoweInstalacje przemysłowe

  Gaz propan jest znacząco tańszy od innych paliw. Poza tym odznacza się wysoką kalorycznością. Przekłada się to na jego większą wydajność, co ma ogromne znaczenie szczególnie przy dużym zużyciu np. do ogrzewania hal produkcyjnych. Oznacza to tyle, że np. w procesie ogrzewania zużywa się go mniej, niż innego paliwa. Dlatego też dla wybranych gałęzi przemysłu gaz propan stanowi jedno z najtańszych źródeł energii.

  Propan w przemyśle spożywczym – nieszkodliwy dla środowiska i bezwonny

  Ekologiczne właściwości gazu propan docenił między innymi przemysł spożywczy. Dlaczego ekologiczne? Ponieważ w procesie spalania propanu nie wydzielają się żadne szkodliwe substancje. Gaz ten nie jest szkodliwy dla zdrowia. Stąd też jest chętnie wykorzystywany do zasilania pieców do wypieku chleba i ciast oraz zasilania suszarni piekarniczych. Używa się go także do ogrzewania kotłów do pasteryzacji i produkcji soków czy wyparzaczy używanych do produkcji wędlin i mięs. Także pakowarki foliowe do pakowania produktów spożywczych często zasilane są gazem płynnym.

  Pozostałe zastosowania propanu w przemyśle

  W przemyśle kosmetycznym gaz płynny stosowany jest do napełniania opakowań z aerozolami, gwarantując zachowanie odpowiedniego ciśnienia w opakowaniach. Z kolei w przemyśle metalowym propanem zasilane są maszyny do cięcia stali, blachy.

  W tradycyjnym budownictwie gaz płynny wykorzystuje się m.in. do wykonywania instalacji budowlanych. Bierze też udział w produkcji prefabrykatów oraz zasila się nim maszyny do mieszania asfaltu.

  W motoryzacji gaz płynny wykorzystywany jest podczas lakierowania samochodów. Ma też zastosowanie przy produkcji kół zębatych i zaworów. Gaz płynny jest stosowany jest także w produkcji tworzyw sztucznych – zasila linie technologiczne, na których produkty wykonane z tworzyw sztucznych poddawane są obróbce termicznej.

  Czy przedsiębiorcy mogą liczyć na dobrą ofertę na gaz płynny?

  Jak już wspomnieliśmy propan jest jednym z najtańszych źródeł energii wykorzystywanym w przemyśle. Co istotne, ceny gazu propan są w miarę stałe. Łatwiej jest zatem oszacować koszty zużycia gazu propan, niż w przypadku wykorzystania innych paliw, których ceny polegają nieustannym wahaniom na rynku. Dodatkowym atutem ekonomicznym gazu propan jest stała tendencja do obniżania się ceny propanu w okresie letnim. Czy dostawcy gazu płynnego w Polsce mają ofertę skierowaną do sektora przemysłowego?

  Biorąc pod uwagę powyższe ekonomiczne przewagi gazu propan nad np. gazem ziemnym, nie dziwi fakt, że przemysł mocno stawia na użycie propanu w procesie ocieplania oraz produkcji. Nie bez znaczenia jest też to, że taryfikatory dostawców gazu ziemnego skierowane do sektora przemysłowego są zdecydowanie mniej korzystne, a w ostatnim czasie poszybowały o kilkaset procent do góry, co spowodowało iż produkcja oparta na gazie ziemnym stała się mniej opłacalna nawet o 600%. Stąd też duża przewaga dostawców gazu płynnego, którzy są w stanie przedstawić korzystniejszą ofertę dla przemysłu, dostosowaną do realnych potrzeb danego odbiorcy.

  LPG Direct od lat dostarcza gaz propan dla przemysłu

  Jesteśmy dużym i doświadczonym dostawcą gazu propan na Polskim rynku. Bardzo cenimy swoich Klientów z sektora przemysłowego. Prezentujemy indywidualne podeście do potrzeb danego przedsiębiorstwa. Po estymacji kosztów wynikających z realnych potrzeb, przedstawiamy dopasowaną ofertę. Nie posługujemy się z góry narzuconymi, stałymi taryfikatorami. 

  Posiadamy własną flotę cystern. Dzięki niej jesteśmy w stanie zapewnić indywidualnie dostosowany łańcuch dostaw gazu na terenie całej Polski. Częstotliwość dostaw planujemy z wyprzedzeniem, ale jesteśmy gotowi zrealizować także dodatkowy transport gazu na życzenie. 

  Kompleksowo obsługujemy przedsiębiorstwa. Planujemy i wykonujemy projekty instalacji, pomagamy dobrać zbiorniki o różnych litrażach, które można sekwencyjnie łączyć. Nasi pracownicy posiadają odpowiednie kwalifikacje do prowadzenia prac budowlanych oraz instalacyjnych. Dysponujemy własnym sprzętem do tego typu prac. Nie korzystamy z podwykonawców, dzięki temu kontrolujemy jakość instalacji oraz udzielamy nawet 10-letniej gwarancji na wykonaną przez nas usługę oraz użyte materiały. Pomagamy również Klientom w uzyskaniu niezbędnych pozwoleń i formalności. Osobiście składamy wymaganą dokumentację do właściwych urzędów. Nad każdym Klientem czuwa nasz dedykowany pracownik, nadzorując realizację każdego etapu inwestycji. W ramach opieki powykonawczej zapewniamy certyfikację zbiorników, dostarczenie dokumentacji powykonawczej do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, zapewniamy niezbędne przeglądy instalacji, plan dostaw gazu zagwarantowany w Umowie oraz stałą opiekę biznesową. Zachęcamy do kontaktu, chętnie porozmawiamy o ofercie na gaz propan dla przemysłu. 

  Facebook
  Twitter
  LinkedIn
  Pinterest