Kolejna duża inwestycja zasilana propanem zrealizowana

duża inwestycja na propan

Propan, jak wykazaliśmy we wcześniejszych artykułach, jest paliwem bardzo wszechstronnym. Można nim zasilać zarówno domy mieszkalne, przedsiębiorstwa rolne, jak i duże obiekty przemysłowe. Za nami kolejna duża, udana i sprawnie przeprowadzona inwestycja zasilana propanem. To o niej opowiemy Wam dzisiaj. Zobaczmy zatem jak można dobrze wykorzystać gaz propan w sektorze przemysłu.

W dobie rosnących cen i dostępności materiałów opałowych warto pomyśleć o ekologicznym i ekonomicznym źródle opału. Jest to ważne szczególnie dla odbiorców firmowych. Jak codziennie dowiadujemy się z mediów, to właśnie oni (firmy) mają największy problem w przypadku skokowych podwyżek cen surowców. To z kolei przekłada się na rentowność całego przedsiębiorstwa. 

LPG Direct – dostarczamy propan dla przemysłu

LPG Direct jest dużym i doświadczonym dostawcom propanu na polskim rynku. Działamy kompleksowo, można powiedzieć, że nasze instalacje budujemy “pod klucz”. Całość inwestycji rozpoczynamy od estymacji kosztów. 

Zapytaj o ofertę

  Gaz grzewczyInstalacje przydomoweInstalacje przemysłowe

  Sprawdzamy zużycie, szacujemy potrzeby, a potem przedstawiamy ofertę dopasowaną do zapotrzebowania. Po ustaleniu wstępnych potrzeb zamawiającego możemy przystąpić do projektowania i planowania inwestycji – dobrania wielkości zbiorników, zaprojektowania sieci dystrybucyjnej. 

  Jeżeli inwestor tego potrzebuje, pomagamy w uzyskaniu niezbędnych zezwoleń, zarówno w Starostwie Powiatowym,  jak i w przygotowaniu map do celów projektowych oraz rzutów instalacji w budynku (dla zbiorników naziemnych o pojemności większej niż 10 000 litrów lub podziemnych powyżej 20 000 litrów).

  Całość robót ziemnych, budowlanych i instalacyjnych wykonujemy samodzielnie, bez korzystania z podwykonawców. Dzięki temu na każdym etapie budowy dużej inwestycji zasilanej propanem, mamy pewność, że została ona wykonana z odpowiednią starannością. Na wykonaną przez nas usługę i materiały udzielamy 10-letniej gwarancji. 

  LPG Direct to również świetna opieka posprzedażowa, oprócz 10-letniej gwarancji, zapewniamy regularny przeglądy instalacji, certyfikację zbiorników oraz przygotowanie i dostarczenie dokumentacji powykonawczej do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. 

  Nasza kolejna duża inwestycja zasilana propanem

  Zgłosił się do nas duży klient z sektora zajmującego się gospodarką odpadami. Jako, że przedsiębiorstwo stale się rozwija, dotychczasowe źródło paliwa – biogaz przestało wystarczać na jego potrzeby. Po wstępnej rozmowie z klientem ustaliliśmy, że instalacja będzie składała się z 3 dużych zbiorników o pojemności 6400 litrów, połączonych szeregowo. Parownik, który umożliwia przejście gazu ze stanu płynnego w lotny w tej instalacji ma wydajność aż 240 kg na godzinę. Całość uzupełnia podwójny ciąg redukcyjny, służący do obniżania i utrzymania ciśnienia gazu na odpowiednim poziomie.

  Pomimo dużego zakresu prac, samą budowę udało się ukończyć w 2 tygodnie – od wykonania wykopów, to rekordowo krótki czas. W zakres prac wchodziło m.in. przygotowanie płyty pod zbiorniki, montaż zbiorników do propanu, ułożenie gazociągu oraz zasypanie całości. 

  Przygotowaliśmy kompleksową usługę, która pozwoli firmie na utrzymanie wydajności przy jednoczesnym obniżeniu kosztów energii. Na każdym etapie inwestycji klient mógł liczyć na naszą fachową pomoc i doradztwo w zakresie prac. 

  Projektujemy, budujemy dostarczamy – propan dla przemysłu

  Jak już wiecie, LPG Direct buduje kompleksowe instalacje zasilane gazem propan zarówno dla odbiorców prywatnych, jak i instytucjonalnych. Zapewniamy również stałe dostawy gazu, według harmonogramu ustalonego wspólnie z odbiorcą. W przypadku odbiorców instytucjonalnych po podpisaniu z nami umowy dostajesz gwarancję dostawy gazu, a tym samym niezależnie od wszystkiego, Twoja firma ma pewność działania. Jesteśmy najlepszym partnerem energetycznym na trudne czasy. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o propanie dla przemysłu zapraszamy do kontaktu.

  Facebook
  Twitter
  LinkedIn
  Pinterest