Nietypowa inwestycja na propan w branży funeralnej

zbiorniki podziemne na propan

Listopad to miesiąc poświęcony zadumie nad kruchością i przemijalnością ludzkiego żywota. Korzystając z okazji, chcemy podzielić się z Wami naszą najnowszą realizacją, którą jest instalacja przygotowana dla przedsiębiorstwa zajmującego się kremacją zwłok. Nie jest to żadnym tabu, że ten sposób pochówku jest coraz bardziej popularny wśród Polaków. Sprawdźmy więc, jak przebiegała inwestycja na propan w branży funeralnej. 

Kryzys energetyczny, który straszy nas od kilku miesięcy wysokimi cenami materiałów pędnych i opałowych zdaje się nie odpuszczać. Wobec podwyższonych kosztów działalności, wielu przedsiębiorców zaczyna szukać alternatywnych, wobec dotychczasowych, źródeł zasilania. W szczególności zwracają uwagę na cenę danego materiału oraz jego energetyczność.

Czy krematorium zużywa dużo energii?

W poprzednich artykułach pokazywaliśmy jak zastosowanie gazu propan może zwiększyć rentowność produkcji rolnej, prywatnego domu czy zakładu przemysłowego. Dzisiaj zajmiemy się tematem nietypowym, chociaż coraz bardziej popularnym w naszym kraju. Chodzi mianowicie o usługi krematoryjne. Jak pokazują statystyki, spalenie ciała jest coraz bardziej popularną formą pogrzebową, którą wybiera już ponad 40% Polaków.

Zapytaj o ofertę

  Gaz grzewczyInstalacje przydomoweInstalacje przemysłowe

  Biznes taki wymaga dużej ilości energii. Spopielenie ludzkiego ciała, wbrew pozorom i temu co widzimy w filmach, wymaga wielkich nakładów energetycznych. Przy rosnących cenach surowców przedsiębiorca ma do wyboru albo znacząco podnieść ceny, albo… przejść na tańsze ale i sprawdzone zamienniki, takie jak gaz propan oferowany przez LPG Direct.

  Dlaczego propan jest doskonałym wyborem również w branży funeralnej? Jak wspomnieliśmy już wcześniej, usługi krematoryjne wymagają surowca wytwarzającego duże ilości ciepła. Z pewnością niewielu z Was wie jak wygląda piec używany do spopielania zwłok. Przede wszystkim należy wspomnieć, że sama kremacja w zależności od pieca może trwać od kilkudziesięciu minut aż do 4-5 godzin. Sam piec przypomina wielki ruszt pod którym umieszczone są najczęściej gazowe palniki. 

  Jak przebiegała inwestycja na propan dla branży funeralnej

  Dla przedsiębiorstwa z branży funeralnej najważniejsze jest stałe zaopatrzenie w gaz propan w dużej ilości. Dlatego przygotowaliśmy aż 3 zbiorniki po 6400 litrów każdy, zostały one umieszczone pod ziemią. W instalacji zastosowany został parownik (urządzenie do zamiany płynnego propanu na formę gazową) o wydajności 160 kg na godzinę. Instalacja zasila dwa piecie krematoryjne. 

  Zbiorniki zostały umieszczone w ziemi za pomocą techniki kopcowania. W dużym skrócie jest ona formą pośrednią pomiędzy zbiornikiem naziemny a zbiornikiem podziemnym. Kopcowanie zbiorników stosuje się w celu ochrony zbiorników przed wysokim poziomem wód gruntowym, oraz jeśli chcemy uniknąć występowania o kosztowną oraz czasochłonną opinię geologiczną. 

  Jakie korzyści przyniosło zastosowanie gazu propan?

  Propan jest jednym z najczystszych źródeł energii. Przy jego spalaniu emituje się stosunkowo niewielka (w porównaniu z innymi paliwami) ilość gazów cieplarnianych. Co ważne w przypadku tej inwestycji, szybko wytwarza on duże ilości ciepła, jest bardzo wydajny oraz ma wysoką temperaturę spalania, niezbędną w branży krematoryjnej. Propan spala się bezzapachowo, co w przypadku opisywanej inwestycji ma bardzo duże znaczenie, ponieważ tego typu biznesy wywołują w lokalnych społecznościach opór z uwagi na ich możliwą wysoką emisyjność zanieczyszczeń. 

  LPG Direct oferuje kompleksową ofertę dla przedsiębiorstw. Oprócz technologii, dostarczamy również pełne know how dotyczące inwestycji, pomagamy w przygotowaniu dokumentacji oraz pozwoleń. Instalacje oraz wykopy wykonujemy własnymi maszynami, oraz zasobami ludzkimi. Dodatkowo gwarantujemy i zapewniamy stałe dostawy gazu, niezbędne do prowadzenia działalności. Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej odwiedźcie naszą stronę internetową. 

  Facebook
  Twitter
  LinkedIn
  Pinterest