Rok 2022 należał do gazu propan!

kalendarz podsumowanie roku

Wielu z nas będzie wspominało rok 2022 jako niezwykle ciężki zarówno dla gospodarstw domowych, jak i przedsiębiorstw. Wojna w Ukrainie, rosnące ceny surowców energetycznych, inflacja i niepewność jutra odbiły się na naszych nastrojach. Zapraszamy Was do przeczytania, co jako LPG Direct – dystrybutor gazu propan i instalacji nim zasilanych, osiągnęliśmy przez ten czas. 

Po tym jak rozpoczęła się wojna, Europa zaczęła odczuwać niedogodności z powodu zmniejszonych dostaw oraz kolejnych embarg na paliwa kopalne pochodzące z Federacji Rosyjskiej. Dla wielu osób, które nie rozumiały jak duży wpływ mają ceny surowców energetycznych na codzienne funkcjonowanie, była to cenna lekcja. Gaz ziemny, jeden z najważniejszych towarów eksportowych Rosji stał się nagle bardzo drogi a jednocześnie coraz częściej niedostępny. Podobnie sprawa miała się z węglem i ropą naftową. 

Wielu użytkowników zarówno prywatnych, jak i przedstawicieli sektora przemysłowego czy rolniczego, zaczęło szukać alternatywnych źródeł energii. Najważniejszym wyznacznikiem była ekonomia, ważna też była ciągła dostępność paliwa oraz ekologia. I tutaj cały na biało wchodzi gaz propan. Jak już pisaliśmy jest to jedno z najbardziej wydajnych paliw kopalnych. Dodatkowo w swoim składzie nie zawiera związków siarki dlatego jego spalanie jest czyste chemicznie. Gaz propan emituje też aż o 50% mniej dwutlenku węgla w porównaniu z węglem kamiennym. Co jednak najważniejsze, gaz propan dystrybuowany przez LPG Direct pochodzi od europejskich dostawców, dlatego jego dostępność w Polsce nie jest zagrożona. Nasi europejscy dostawcy zapewniają, że gazu propan nie zabraknie nawet w przypadku bardzo srogiej zimy. 

Zapytaj o ofertę

  Gaz grzewczyInstalacje przydomoweInstalacje przemysłowe

  Gaz propan dla użytkowników prywatnych

  W 2022 wykonaliśmy kilkaset kompleksowych instalacji dla gospodarstw domowych różnej wielkości. Dzięki kompleksowej obsłudze, począwszy od przygotowania projektów, załatwienia pozwoleń, aż po montaż, zapewniliśmy wielu rodzinom bezpieczne i wydajne źródło ciepła na wiele lat.

  Część instalacji została wykonana w ramach programu „Czyste Powietrze Plus” Pozwolił on w wielu gospodarstwach zmienić stare, nieefektywne źródła zasilania na nowoczesne instalacje spełniające surowe normy ekologiczne. Bezobsługowe kotły w połączeniu z przydomowymi zbiornikami zapewniają komfort cieplny i finansowy. 

  Przemysł przechodzi na gaz płynny

  Przedsiębiorcy są grupą, która wysokie ceny surowców energetycznych odczuwa szczególnie mocno. W przypadku domowego zużycia, możemy po prostu przykręcić kaloryfery o stopień czy dwa i odczujemy już to w portfelu. Dla przedsiębiorcy zmniejszenie zużycia paliwa to mniejsza produkcja, a tym samym konieczność zwalniania ludzi czy nawet całkowitego zamknięcia zakładu. W tym roku z powodzeniem zrealizowaliśmy kilkanaście dużych projektów dla przemysłu. Z najciekawszymi mogliście zapoznać się na naszym blogu a był to m.in. duży zakład z branży pogrzebowej, który dzięki przejściu na ogrzewanie gazem propan, mógł znacząco zmniejszyć koszty swojego działania. Opisywaliśmy tam także dużą realizację dla przedsiębiorstwa zajmującego się gospodarką odpadami, którą zrealizowaliśmy w zaledwie 2 tygodnie.

  Wspieraliśmy również polskie rolnictwo, szczególnie branżę hodowlaną, pokazując jak korzystną inwestycją jest ogrzewanie ferm kurzych za pomocą gazu propan. 

  Polscy przedsiębiorcy mogą być pewni, że ich biznesy mają zapewnioną ciągłość działania. Wszystko dzięki naszej kompleksowej obsłudze i możliwości zakontraktowania stałych dostaw gazu.

  Wesołych i ciepłych Świąt z gazem propan

  Mamy nadzieję, że przyszły rok, okaże się równie owocny w inwestycje realizowane przez LPG Direct. W swoich działaniach będziemy kierowali się kompleksowym podejściem do zapewnienia Waszym domom i przedsiębiorstwom najlepszej jakości instalacji oraz gazu propan. 

  Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o naszych realizacjach spójrzcie tutaj. Jeżeli natchnęliśmy Was do zmiany paliwa wykorzystywanego w Waszym domu lub firmie zapraszamy do kontaktu. 

  Facebook
  Twitter
  LinkedIn
  Pinterest