Kolejne duże realizacje instalacji na propan

Realizacje LPG Direct instalacji na gaz propan

Gaz propan jest perspektywicznym surowcem do wytwarzania energii i ciepła dla przemysłu. Prezentowaliśmy już Wam kilka dużych realizacji, które mieliśmy przyjemność wykonać dla bardzo zróżnicowanych branż. Teraz czas na ciąg dalszy, szczególnie, że mamy się czym pochwalić. 

Gaz propan jest ekologicznym i ekonomicznym surowcem, którym spokojnie można zastąpić gaz ziemny. Całość prac związanych z przygotowaniem zbiorników, instalacji i pozwoleń możemy wykonać my. Przy obecnych wysokich cenach surowców energetycznych taka inwestycja potrafi się zwrócić w ciągu kilku do kilkunastu miesięcy. Instalacje, które wykonujemy są przygotowywane z najwyższą starannością. Realizują je nasze przeszkolone ekipy, które potrafią wykonać swoją pracę nie tylko szybko, ale przede wszystkim dobrze. Dlatego propan, jest coraz powszechniejszą inwestycją w przypadku zakładów produkcyjnych, zarówno przemysłu ciężkiego, jak i lekkiego. Sprawdźmy więc o jakie firmy powiększyło się nasze portfolio.

Piwo robi się z chmielu i z… propanu

Podążając za myślą kelnera z kultowego filmu “Zaklęte rewiry” piwo robi się z chmielu. Co oczywiście jest złą odpowiedzią, ponieważ głównym surowcem do jego produkcji jest słód. Wykorzystywany zresztą nie tylko w tym celu, ale będący również składnikiem batonów, zup instant i wielu innych produktów, które widzimy na sklepowych półkach. Dla jednego z największych producentów słodu przygotowaliśmy instalację, dzięki której będzie mógł obniżyć koszty produkcji. 

Zapytaj o ofertę

  Gaz grzewczyInstalacje przydomoweInstalacje przemysłowe

  Zapotrzebowanie klienta na energię to około 8 mW. Dla tak dużego zużycia musieliśmy dobrać aż 3 zbiorniki o pojemności 6400 litrów każdy, co daje nam w sumie około 20 000 litrów. Parowniki czyli urządzenia zamieniające gaz płynny na jego lotną postać mają wydajność aż 320 kg na godzinę, a zainstalowaliśmy ich 3 sztuki, co przekłada się na około 2000 litrów odparowanego gazu na godzinę. Cała instalacja w znaczący sposób przyczyniła się do poprawienia ekonomicznych podstaw zakładu.

  Energetyczny propan dla producenta napojów

  Pijesz napoje energetyczne? Nie wstydź się, większość z nas to robi. W Polsce mamy kilka bardzo znanych marek tego typu produktów. Jako, że jednym z głównych kryteriów wyboru produktów w Polsce jest cena, producenci muszą uczyć się optymalizować koszty. Jedną  z najlepszych i najskuteczniejszych optymalizacji jest obniżenie rachunków za surowce energetyczne. Wtedy wchodzimy my, LPG Direct. 

  Dla jednego z wiodących producentów napojów przygotowaliśmy wydajną instalację składającą się z 3 zbiorników o pojemności 6400 litrów każdy, które obsługuje parownik o wydajności 240 kg gazu na godzinę. Instalacja będzie zasilać nie tylko linię produkującą napoje, ale również magazyn służący do ich składowania. 

  Gazy mogą być dwa

  Tytuł może być mylący ale odnosi się do jednej z naszych ostatnich realizacji, gdzie Klient chciał mieć możliwość wyboru pomiędzy zasilaniem firmy gazem ziemnym  z opcjonalnym przechodzeniem na gaz propan w momencie, kiedy ten pierwszy jest zbyt drogi. To problem wielu przedsiębiorców w dobie szalejących cen kontraktów na giełdzie w Amsterdamie. Potrafią się one zmieniać z dnia na dzień dlatego ważna jest możliwość szybkiego przełączenia źródła zasilania. 

  Nasz Klient z branży materiałów powlekanych chciał mieć pełną kontrolę nad źródłami zasilania. Dlatego oprócz instalacji na gaz ziemny, którą wcześniej posiadał, zamontowaliśmy również instalację na gaz propan. Składa się ona z trzech zbiorników wraz z parownikiem oraz skrzynką umożliwiającą szybkie przełączenie zasilania z propanu na gaz ziemny i w drugą stronę. 

  Gaz propan korzystny dla przemysłu 

  Jak pokazywaliśmy już kilka razy, przejście na zasilanie gazem propan jest bardzo korzystne dla przemysłu oraz wszelkich energochłonnych branż. Oprócz niższych cen, mniejszego zużycia, jego spalanie jest też znacznie bardziej ekologiczne niż innych paliw kopalnych. Dodatkowo LPG Direct zapewnia pełną obsługę inwestycji. Od projektu, poprzez załatwienie pozwoleń, instalację aż po obsługę posprzedażową i dostarczanie surowca po wcześniej ustalonych cenach. Jeśli chciałbyś skorzystać z naszych usług, napisz lub zadzwoń do nas. 

  Facebook
  Twitter
  LinkedIn
  Pinterest