Nowy zbiornik LPG na propan – zainwestuj w dobry sprzęt na lata

Nowe zbiorniki LPG na propan
Ogrzewanie gazem propan staje się coraz popularniejsze. Jest to zasługa faktu, że rozwiązanie to jest ekonomiczne, ekologiczne i niezwykle wygodne. Decydując się na zainstalowanie ogrzewania gazowego w swoim domu musimy zaopatrzyć się również w zbiornik na gaz, który zostanie ulokowany na naszej działce. Do wyboru mamy nie tylko zbiorniki naziemne i podziemne, ale spośród nich możemy zdecydować się na nowe lub używane. Poniżej kilka słów o nowych zbiornikach i zaletach takiego rozwiązania.

iOgrzewanie gazem propan staje się coraz popularniejsze. Jest to zasługa faktu, że rozwiązanie to jest ekonomiczne, ekologiczne i niezwykle wygodne. Decydując się na zainstalowanie ogrzewania gazowego w swoim domu musimy zaopatrzyć się również w zbiornik na gaz, który zostanie ulokowany na naszej działce. Do wyboru mamy nie tylko zbiorniki naziemne i podziemne, ale spośród nich możemy zdecydować się na nowe lub używane. Poniżej kilka słów o tym jakie zalety ma nowy zbiornik LPG na gaz propan.

Dostępne opcje wyboru zbiornika na gaz

Przy wyborze zbiornika na gaz musimy podjąć kilka ważnych decyzji. Przede wszystkim decydujemy o wielkości zbiornika. Ten wybór powinien wynikać z zapotrzebowania naszego gospodarstwa domowego. Możemy zdecydować się na zbiornik LPG na gaz propan o pojemności 2700 litrów, 4850 litrów lub 6400 litrów. Wiąże się z tym również decyzja o częstotliwości tankowania. W tym miejscu warto pamiętać, że poza sezonem grzewczym, ceny gazu są dużo niższe.

W dalszej kolejności musimy ustalić czy chcemy zaopatrzyć się w zbiornik naziemny czy zbiornik podziemny. Tutaj bardzo często decyzja zależy od wielkości działki i jej charakterystyki. Zbiorniki podziemne nadają się idealnie na mniejsze działki i są łatwe do ukrycia, ale też nieco droższe. Należy pamiętać, że w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, zostały dokładnie sprecyzowane odległości jakie muszą być zachowane przy montażu zbiornika na gaz. Ponadto jeśli już wspominamy o odległościach, to oprócz tych od sąsiedniej działki i własnego budynku mieszkalnego musimy wziąć pod uwagę ulokowanie linii energetycznych, studzienek kanalizacyjnych oraz możliwości dojechania do niego w celu zatankowania gazu.

Zapytaj o ofertę

  Gaz grzewczyInstalacje przydomoweInstalacje przemysłowe

  Mimo licznych zalet zbiornika podziemnego musimy liczyć się z obowiązkiem okresowej kontroli stanu technicznego.  Badanie jest wykonane kamerą endoskopową. Obowiązek ten należy spełnić co 10 lat (o ile mamy zainstalowaną ochronę katodową, jeżeli nie co 5 lat zbiornik musi przejść badanie.

  Jest jeszcze jedna opcja wyboru, przed jaką staje przyszły właściciel zbiornika na gaz; jest to decyzja czy zakupić zbiornik LPG na gaz propan nowy, czy zbiornik używanyZbiorniki używane są oczywiście tańsze. Jednak czy zawsze jest to dobre rozwiązanie? Z zakupem nowego zbiornika na gaz wiąże się także wiele korzyści.

  Dlaczego wybrać nowy zbiornik LPG

  Zakup nowego zbiornika na gaz propan to wydatek rzędu 5-6 tys. zł( zbiornik 2700dm3 naziemny). Jednak jeśli zwrócimy się do specjalistycznej firmy zajmującej się sprzedażą i montażem takich zbiorników, to możemy liczyć na rozłożenie płatności na dogodne raty. W ten sposób spory wydatek stanie się mniej odczuwalny. Dodatkowo jako użytkownicy zbiornika na gaz otrzymamy nowy sprzęt wysokiej jakości z gwarancją trwałości na długie lata. Jednak dlaczego powinniśmy zdecydować się na nowy zbiornik na gaz? Jest ku temu kilka istotnych powodów.

  Oczywiście podobnie jak każdy sprzęt, tak i zbiornik na gaz z czasem się zużywa. Wiadomo więc, że jeśli kupimy zbiornik używany, to musimy się liczyć z faktem, że prędzej ulegnie on  zużyciu, które wykluczy jego dalsze użytkowanie. Oczywiście używane zbiorniki na propan przed zamontowaniem są dokładnie sprawdzane. Jednak fakt, że były one już wcześniej eksploatowane, przyczynia się do wcześniejszego zużycia poszczególnych elementów. Natomiast kupując nowy zbiornik LPG na gaz jesteśmy jego pierwszym właścicielem oraz użytkownikiem. Daje to gwarancję wieloletniego, bezawaryjnego eksploatowania takiego zbiornika. Jest to szczególnie ważne w przypadku zbiorników na gaz podziemnych. Są one pod powierzchnią ziemi, nie możemy więc na bieżąco kontrolować ich stanu technicznego. Nie zauważymy też pierwszych niepokojących sygnałów awarii.

  Dlatego też niezależnie od zasobności portfela, warto zainwestować w nowy zbiornik na gaz propan. Daje to niezwykły spokój i pewność dobrze zainwestowanych pieniędzy. A jeśli taki wydatek byłby zbyt dużym ciosem dla domowego budżetu, warto rozważyć zakup na raty. Z pewnością będzie to wydatek, którego nie pożałujemy.

  Facebook
  Twitter
  LinkedIn
  Pinterest