Używane zbiorniki LPG na gaz propan – naziemne i podziemne. Teraz kupisz w atrakcyjnych cenach

uzywane-zbiorniki-lpg-na-gaz-propan-naziemne-i-podziemne
Decyzja o przeprowadzeniu inwestycji związanej z przejściem na ogrzewanie gazem propan łączy się z zakupem zbiornika na gaz. Niezależnie od tego czy inwestycja ma być przeprowadzona dla domu czy też firmy, zbiornik na gaz jest jej nieodzownym elementem. Jest to dość kosztowny projekt a warto wiedzieć, że może być nieco tańszy. Istnieje bowiem możliwość zakupu używanego zbiornika na gaz, tym samym - minimalizując wydatki.

Decyzja o przeprowadzeniu inwestycji związanej z przejściem na ogrzewanie gazem propan łączy się z zakupem zbiornika na gaz. Niezależnie od tego czy inwestycja ma być przeprowadzona dla domu czy też firmy, zbiornik na gaz jest jej nieodzownym elementem. Jest to dość kosztowny projekt a warto wiedzieć, że może być nieco tańszy. Istnieje bowiem możliwość zakupu używanego zbiornika na gaz, tym samym – minimalizując wydatki.

Używany zbiornik na gaz

Decydując się na zbiornik używany możemy na takim zakupie zaoszczędzić nawet do 2000 zł. Jest to całkiem sporo, biorąc pod uwagę cały koszt doprowadzenia instalacji gazowej do domu. Kupując zbiornik pamiętajmy również o ewentualnych kosztach transportu. Nie jest to bowiem przedmiot, który możemy wpakować do bagażnika i przewieźć samodzielnie.

Jeśli już uznamy, że oszczędności są dla nas niezbędne i zdecydujemy się na zbiornik na gaz używany, to najlepiej abyśmy dokonali zakupu u renomowanego pośrednika, zamiast u prywatnego sprzedawcy. Taki zakup da nam gwarancję jakości zbiornika na propan. Będziemy mieć pewność, że przed sprzedażą został on dokładnie sprawdzony i przetestowany, a także  że pozbawiony jest jakichkolwiek wad czy nieszczelności. Dodatkowo zaopatrując się u rzetelnej firmy możemy liczyć na fachową i profesjonalna pomoc w transporcie takiego – niemałych rozmiarów – zbiornika.

Zapytaj o ofertę

  Gaz grzewczyAuto gazInstalacje przydomoweInstalacje przemysłowe

  Zbiorniki LPG naziemne i podziemne – wybór należy do klienta

  W dalszej kolejności musimy zdecydować się na jeden z dwóch rodzajów zbiorników – naziemny lub podziemny. Zbiorniki używane, podobnie jak nowe, są dostępne w obu wariantach, dlatego nic nas w tym względzie nie ogranicza. Najczęściej najważniejszymi czynnikami, które mają wpływ na wybór pomiędzy naziemnym zbiornikiem na gaz a podziemnym zbiornikiem na gaz, jest estetyka i ilość miejsca na posesji.

  Na małych działkach nie sposób umieścić zbiornika naziemnego, gdyż wymaga on zachowania znacznie większych odległości od zabudowań mieszkalnych. Odległości, o których mowa są ściśle ustalone i należy ich bezwzględnie przestrzegać. Nie chodzi tu o groźbę mandatu czy grzywny, ale o bezpieczeństwo. I tak, ustawodawca w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, określa dokładnie minimalne odległości jakie należy zachować przy montażu zbiornika na gaz.

  Zgodnie z rozporządzeniem, dla naziemnego zbiornika na gaz, którego pojemność nie przekracza 3m3 należy zachować odległość co najmniej 3 metrów od budynku mieszkalnego. Naziemny zbiornik na gaz o pojemności do 5m3 powinien znajdować się w odległości co najmniej 5 metrów od budynków mieszkalnych, natomiast zbiornik naziemny o pojemności do 10m3 powinien zachować odległość 10 metrów od budynków mieszkalnych. Dodatkowo zbiorniki naziemne, zależnie od ich kubatury, muszą zachować odstęp od 1,5 metra od sąsiedniej posesji do 5 m, 5 metrów od rowów, studzienek i wpustów kanalizacyjnych, a także 3 metry od drzew i krzewów. Należy też pamiętać, że nie może on zostać zamontowany w zagłębieniach terenu i na obszarach podmokłych.

  W przypadku zbiornika podziemnego wartości te są znacznie niższe. I tak, minimalna wymagana odległość o budynku mieszkalnego dla zbiornika o pojemności do 3m3 to tylko 1 metr, a dla zbiorników o pojemności do 5m3 oraz do 10m3 odległość ta wynosi 3 metry. Zbiornik podziemny również powinien zachować odpowiednią odległość od sąsiedniej działki i jest to 0,5 metra. Tak samo jak w przypadku zbiornika naziemnego, tak i przy zbiorniku podziemnym należy zachować odległość 5 metrów od rowów, studzienek i wpustów kanalizacyjnych. Trzeba także uwzględnić, że jeśli na działce znajdują się płytko zlokalizowane wody gruntowe, to zbiornik podziemny może być zakopany tylko częściowo. Atutem zbiornika podziemnego, oprócz znacznie mniejszych odległości od budynków i sąsiedniej posesji, jest możliwość niemal zupełnego ukrycia go poprzez zasianie trawy na gruncie znajdującym się bezpośrednio nad zbiornikiem.

  Dzięki szerokiej ofercie sprzedażowej mamy możliwość zakupienia używanego zbiornika na propan dowolnej wielkości, zarówno podziemnego jak i naziemnego. Daje to bardzo dobrą okazję do zmniejszenia kosztów inwestycji związanej z podłączeniem gospodarstwa domowego do gazu propan. Warto więc zainteresować się taką opcją.

  Share on facebook
  Facebook
  Share on google
  Google+
  Share on twitter
  Twitter
  Share on linkedin
  LinkedIn
  Share on pinterest
  Pinterest