Ogrzewanie propanem – rozwiązanie na każdą kieszeń

Ogrzewanie gazem propan
Wielu właścicielom nieruchomości problem ogrzewania budynków spędza sen z powiek. Dobre ogrzewanie to takie, które jest jednocześnie komfortowe, wygodne w użytkowaniu i oszczędne. W dobie nieustannie rosnących cen, szczególnie za paliwa napędowe i opałowe, trudno jest znaleźć optymalne rozwiązanie grzewcze dla domu. Wyjątkiem od tej reguły jest ogrzewanie propanem. Co sprawia, że tylko inwestycja w zbiornikową instalację gazową może zapewnić komfort użytkowania i oszczędność środków? Wyjaśnienie znajdziecie w tym artykule.

Zalety ogrzewania propanem

Ogrzewanie zasilane gazem propan z każdym rokiem zyskuje na popularności. Inwestorów przekonują jego liczne zalety, a także głosy zadowolenia od wieloletnich użytkowników. Oznacza to, że gaz propan w domu nie jest tylko tymczasową modą, a godnym zaufania rozwiązaniem na długie lata. Wśród najważniejszych zalet tej metody grzewczej wymieniane są takie cechy, jak przyjazność dla środowiska, niski koszt eksploatacji propanu, a także wygoda użytkowania, wielofunkcyjność i niezależność od dostaw gazu ziemnego z sieci.

Nieustannie rosnące ceny wszystkich towarów sprawiają, że szukamy oszczędności w każdej dziedzinie życia. Gaz propan jest doskonałym sposobem na zaoszczędzenie na ogrzewaniu, bez konieczności rezygnowania z ciepła w domu. Ogrzewanie domu propanem jest tanie w eksploatacji, przez co dostępne dla każdego, a jednocześnie niezwykle komfortowe.

Oszczędnie, czyli dla każdego i na każdą kieszeń – tylko z propanem

Gaz propan jest paliwem opałowym, które charakteryzuje się najniższą ceną pomimo wszelkich podwyżek. Jedyne wzrosty ceny propanu notuje się w okresie grzewczym, jednak w sezonie wiosenno-letnim ponownie spadają. Pozwala to każdego roku kupić opał w atrakcyjnej cenie. Sprawia również, że ogrzewanie zasilane propanem nieustannie jest najtańszym rozwiązaniem grzewczym zaraz po fotowoltaice. Jednak ma nad fotowoltaiką przewagę, ponieważ nie wymaga tak dużej ilości miejsca i pozwala generować dużą ilość ciepła, niezależnie od dostępności słońca i stopnia naładowania baterii.

Zapytaj o ofertę

  Gaz grzewczyInstalacje przydomoweInstalacje przemysłowe

  To jednak nie jedyne, co wpływa na opłacalność inwestycji w zbiornikową instalację gazową. Wielu potencjalnych inwestorów najbardziej obawia się kosztów, jakie będzie trzeba ponieść na samym początku. W końcu aby móc użytkować ogrzewanie zasilane propanem niezbędne jest zakupienie zbiornika na gaz, kotła gazowego i poprowadzenie instalacji zewnętrznej łączącej zbiornik z kotłem. Jednak od pewnego czasu dystrybutorzy oferują dobre i sprawdzone sprzęty używane. Tym samym bez problemu można zaopatrzyć się w używany zbiornik na gaz, redukując w ten sposób koszt inwestycji początkowej.

  Jeżeli to wciąż za mało to istnieje również inna możliwość obniżająca część nakładu finansowego inwestora. Tą możliwością jest Program Czyste Powietrze. Przewiduje on dofinansowanie do zakupu kotłów zasilanych ekologicznymi paliwami opałowymi. A właśnie takim paliwem jest płynny propan. Oznacza to, że zakup nowoczesnego kotła kondensacyjnego może być dofinansowany ze środków Programu Czyste Powietrze. A to kolejny czynnik, który znacząco zwiększa dostępność ogrzewania propanem i czyni go rozwiązaniem na każdą kieszeń.

  Ogrzewanie propanem – najbardziej komfortowe

  Jednak oprócz niskich kosztów i oszczędności, ważna jest także wygoda użytkowania. Nowoczesne kotły kondensacyjne zasilane propanem są wysoce zautomatyzowane, przez co wymagają minimum uwagi i zaangażowania ze strony użytkownika. Inteligentne systemy same decydują, kiedy rozpalić kocioł i ile płynnego propanu spalić, aby uzyskać optymalną, zadaną przez użytkownika temperaturę. Można więc na zawsze zapomnieć o konieczności rozpalania w piecu.

  Użytkownik ogrzewania zasilanego propanem ma także możliwość zaprogramowania komputera pieca gazowego. Może to zrobić tak, by piec automatycznie obniżał temperaturę nocą lub gdy domownicy wychodzą do szkoły i pracy, a następnie podnosił ją o poranku lub gdy domownicy wracają do domu. To niezwykle wygodne i komfortowe rozwiązanie, które pozwala zachować ciepło w domu bez konieczności poświęcania mu uwagi.

  Mając na względzie wszystkie zalety gazu propan, a w szczególności to, że jest on komfortowym rozwiązaniem na każdą kieszeń, warto rozważyć go, jako opcję ogrzewania dla swojego domu.

  Facebook
  Twitter
  LinkedIn
  Pinterest