Omawiamy zalety gazu propan w gospodarstwie domowym

Tańsze ogrzewanie gazem propan w gospodarstwie domowym

Każdego roku na ogrzewanie propanem decydują się kolejni właściciele domów. Taka tendencja wzrostowa wynika z licznych zalet ogrzewania gazem propan. Rozwiązanie to jest wygodne, ekologiczne a przede wszystkim ekonomiczne. Przeczytaj, dlaczego warto korzystać z gazu propan w gospodarstwie domowym.

Tańsze ogrzewanie gazem propan w gospodarstwie domowym

Często słyszy się, że ogrzewanie gazem propan jest dużo tańsze niż inne rozwiązania grzewcze dla domu. I tak jest w istocie. Fakt ten potwierdzają również użytkownicy, którzy przeszli na gaz propan z innej formy ogrzewania i w krótkim czasie zauważyli duże oszczędności. Ekonomiczny charakter ogrzewania gazem propan wynika z kilku czynników. Po pierwsze koszt zakupu paliwa jest stosunkowo dość niski.

Od wielu lat ceny gazu propan niezmiennie utrzymują się na niskim poziomie, co sprawia, że uzupełnienie zapasu gazu w przydomowym zbiorniku jest znacznie niższym wydatkiem niż zakup węgla, ekogroszku czy oleju opałowego. Dodatkowo w okresie wiosenno-letnim kiedy popyt, a więc zapotrzebowanie, na materiały opałowe spada, ich ceny również kierują się ku dołowi. Oznacza to, że kupując propan poza sezonem grzewczym na przełomie wiosny i lata można skorzystać z atrakcyjnych obniżek i zaopatrzyć się w paliwo taniej.

Zapytaj o ofertę

  Gaz grzewczyInstalacje przydomoweInstalacje przemysłowe

  Wydajność gazu propan

  Kolejnym czynnikiem przesądzającym o ekonomicznym charakterze ogrzewania domu propanem jest wydajność tego paliwa. Wydajność jest to termin oznaczający ilość paliwa, jaka musi być wydatkowana dla osiągnięcia określonej temperatury układu oraz utrzymania jej. Im wyższa wydajność, tym mniej opału trzeba spalić, aby ogrzać całe gospodarstwo domowe. W rezultacie bardziej wydajne paliwa są również bardziej oszczędne. Dzięki temu, że ich zużycie jest ograniczone bez konieczności ograniczenia temperatury powietrza w domu.

  W przypadku gazu propan mamy do czynienia z wysoką wydajnością, która w połączeniu z niską ceną paliwa znacząco obniża koszty ogrzewania domu w sezonie zimowym.

  Na koniec warto również wspomnieć o możliwościach, które czekają na inwestorów dopiero decydujących się na montaż ogrzewania gazowego zasilanego propanem w swoim gospodarstwie domowym. Zmiana systemu ogrzewania wiąże się z kosztami inwestycyjnymi, jakie trzeba ponieść. Mowa tutaj przede wszystkim o zakupie kotła gazowego i przydomowego zbiornika na płynny propan.

  Jednak warto wiedzieć, że Istnieją sposoby na ograniczenie tych wydatków. I nie chodzi tutaj o zakup używanego sprzętu. Cała tajemnica tkwi w funkcjonującym od lat programie “Czyste Powietrze”. Jest to inicjatywa ogólnopolska zarządzana przez samorządy, której celem jest zmotywowanie właścicieli domów jednorodzinnych do wyboru ekologicznych form ogrzewania.

  Takim właśnie ekologicznym rozwiązaniem jest ogrzewanie propanem. W związku z tym program “Czyste Powietrze” oferuje dopłaty na zakup nowoczesnych gazowych kotłów kondensacyjnych. Taki zastrzyk gotówki pozwala znacząco ograniczyć koszty inwestycji początkowej, przez co wybór propanu okaże się jeszcze tańszy, bardziej oszczędny i opłacalny. 

  Wybierz ekologicznie — wybierz propan

  Ogrzewanie propanem przynosi nie tylko korzyści finansowe. Gaz propan od lat cieszy się opinią jednego najbezpieczniejszych materiałów opałowych. Z jednej strony jego pozyskiwanie nie obciąża środowiska. Z drugiej strony proces spalania jest jednym z najczystszych oraz emituje najmniej toksycznych spalin i gazów cieplarnianych do środowiska. W efekcie spalania propanu, oprócz ciepła powstaje również czysta woda i niewielkie ilości dwutlenku węgla. W efekcie woda może zostać bez problemu odprowadzona do kanalizacji. Natomiast dwutlenek węgla wypuszczony na zewnątrz zostanie szybko zneutralizowany przez okoliczne drzewa.

  Tak czysty i wydajny proces spalania powoduje, że gaz propan jest jednym z najbardziej ekologicznych rozwiązań opałowych dostępnych obecnie na rynku. 

  Na tym jednak nie kończą się zalety ogrzewania gazem propan w gospodarstwie domowym. Dzięki zastosowaniu bezobsługowych kotłów gazowych jest to również bardzo wygodne i komfortowe. Niezależnie więc od tego, jakie są nasze priorytety, dzięki swoim zaletom gaz propan idealnie wpisuje się w potrzeby każdego gospodarstwa domowego.

  Facebook
  Twitter
  LinkedIn
  Pinterest