Propan – gaz, którym oszczędnie ogrzejesz dom

Gaz propan ogrzeje dom
Ogrzewanie gazem propan to sposób na oszczędne gospodarowanie domowym budżetem. Wybór dzierżawy zbiornika na gaz zamiast jego kupna sprawia, że rozwiązanie to jest w zasięgu ręki wszystkich zainteresowanych. Dodatkowo montaż instalacji grzewczej na propan nie wymaga skomplikowanych prac adaptacyjnych.

Ogrzewanie propanem – na czym można zaoszczędzić?

Jednym z ważniejszych etapów budowy domu jest wybór odpowiednich materiałów budowanych. Nie mniej istotna jest decyzja dotycząca wyboru sposobu ogrzewania obiektu. W warunkach klimatycznych jakie panują w Polsce, jest niemożliwe, aby wybudować dom bez instalacji centralnego ogrzewania. Pojawia się jednak dylemat – czym ogrzać dom? Podjęcie tej decyzji nie jest proste.

Na rynku obecnych jest wiele firm, które zajmują się instalacją ogrzewania domowego, jednak nie każdy system grzewczy jest równie opłacalny. Dlatego warto się dłużej nad tym zagadnieniem zastanowić oraz wybrać ogrzewanie, które będzie jednocześnie ekologiczne i ekonomiczne. Warunek ten spełnia ogrzewanie gazem propan.

Jest to produkt bardzo kaloryczny, przez co zużywa się go mniej ogrzewając cały dom. Kolejną jego zaletą jest możliwość wykorzystania go do przygotowywania ciepłej wody użytkowej oraz gotowania. Co więcej, z gazem propan, żadna zima nie będzie groźna, ponieważ przechodzi on ze stanu ciekłego w lotny nawet przy -20°C. W efekcie ciągłość ogrzewania jest zachowana również podczas najcięższych zim.

Zapytaj o ofertę

  Gaz grzewczyInstalacje przydomoweInstalacje przemysłowe

  Dużą zaletą ogrzewania propanem jest także cena jego instalacji – znacznie niższa niż paneli słonecznych. Nie jest to jedyna oszczędność jaką można uzyskać decydując się na ogrzewanie propanem.

  Prace adaptacyjne przy ogrzewaniu propanem – czy są konieczne?

  Przed podjęciem decyzji o montażu instalacji umożliwiającej ogrzewanie domu propanem warto dowiedzieć się gdzie składowany będzie gaz, w jaki sposób ogrzewa on nieruchomość i jakie prace adaptacyjne należy wykonać, aby możliwe stało się korzystanie z niego. Po pierwsze, gaz propan składowany jest w zbiorniku montowanym na terenie posesji, ale poza budynkiem (naziemnie lub podziemnie). Po drugie, ogrzewanie domu propanem może odbywać się poprzez tradycyjne kaloryfery naścienne, jak i we współpracy z ogrzewaniem podłogowym.

  Budując dom, już na samym początku wybiera się sposób ogrzewania. Nie oznacza to jednak, że decyzji tej nie można zmienić. Nawet po latach użytkowania budynku jest to możliwe. Instalację ogrzewającą dom propanem zakładać można zarówno w nowym budynku, jak i takim, w którym w przeszłości działał inny system grzewczy. Koszty instalacji w obu przypadkach są takie same. W wielu domach jedynymi pracami adaptacyjnymi jakie należy wykonać, jest montaż kotła i zbiornika na gaz.

  Płatności za gaz propan

  Wiele firm na terenie całego kraju jest w stanie dostarczyć gaz do ogrzewania domu. Ceny propanu nie są wszędzie i zawsze takie same. Podlegają ciągłym wahaniom, zależą od rejonu kraju, pory roku. Bez względu na to, system grzewczy wykorzystujący właściwości gazu propan jest zdecydowanie bardziej opłacalny niż inne sposoby na dostarczenie ciepła do budynku.

  Facebook
  Twitter
  LinkedIn
  Pinterest