Ogrzewanie domu propanem – sprawdzone rozwiązanie

Ogrzewanie domu propanem – inwestuj w sprawdzone rozwiązania
Ogrzewanie domu gazem propan to rewelacyjna alternatywa dla innych metod stosowanych od lat. Wykorzystywanie gazu propan posiada liczne zalety i niemal żadnych wad. Warto zainteresować się tą formą ogrzewania, ponieważ może ona przynieść szereg korzyści. Jakie konkretnie pozytywy niesie ze sobą inwestycja w instalację gazową dla domu? Postaramy się przybliżyć najważniejsze z nich.

Ogrzewanie domu propanem – to wygoda

Ogrzewanie domu przy użyciu gazu propan to bez wątpienia niezwykła wygoda. Kotły gazowe, zwłaszcza nowoczesne kotły kondensacyjne, są w zasadzie bezobsługowe. Raz nastawione na żądaną temperaturę same pobierają odpowiednią ilość gazu, tak aby temperatura ta została utrzymana i nie wymagają żadnej dodatkowej ingerencji. Tak więc w domu jest ciepło przez całą dobę, bez potrzeby martwienia się o rozpalanie pieca o poranku. Jest to niezwykła wygoda, dzięki której z powodzeniem możemy przestać się martwić o sposób ogrzewania domu.

Oprócz codziennego użytkowania instalacji gazowej wyjątkowo wygodne jest również uzupełnianie zapasów gazu propan. Uzupełnianie poziomu gazu propan w zbiorniku jest wyjątkowo proste. W razie potrzeby należy zadzwonić do dostawcy gazu i umówić się z nim. Dostawca przyjeżdża samochodem z cysterną, w wyznaczonym terminie a tankowanie gazu odbywa się szybko i sprawnie. Polega ono na podpięciu cysterny do zbiornika na gaz za pomocą specjalnego węża. Jest to więc nie tylko bezproblemowe, ale również bardzo  wygodne dla właścicieli instalacji.

Ogrzewanie domu propanem – postaw na wielofunkcyjność

Zastosowanie gazu propan w domu to również wysoka wielofunkcyjność. Wynika to z faktu, że gaz propan nadaje się nie tylko jako paliwo opałowe. Znajdujący się na terenie posesji zbiornik na gaz może być źródłem ogrzewania domowego, podgrzewacza ciepłej wody oraz kuchenki gazowej i innych znajdujących się w domu urządzeń na gaz. Rozwiązanie to jest wygodne i praktyczne.

Zapytaj o ofertę

  Gaz grzewczyInstalacje przydomoweInstalacje przemysłowe

  Jeśli chodzi o kaloryfery, to zarówno ogrzewanie podłogowe, jak i tradycyjne kaloryfery podokienne nadają się doskonale do podpięcia pod instalację na gaz, bez potrzeby dokonywania jakichkolwiek przeróbek. Jeśli chodzi o kuchenkę gazową, to w każdym nowszym urządzeniu znajduje się przełącznik, który pozwala w łatwy sposób przystosować ją  do korzystania z gazu propan, zamiast na przykład z gazu ziemnego. Nie ma więc potrzeby kupowania nowego urządzenia, a to z kolei pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy. Dodatkowo taka wielofunkcyjność przyczynia się do zmniejszenia niektórych rachunków, na przykład za energię elektryczną.

  Użytkowanie gazu propan to oszczędność

  Doskonałym i miarodajnym wskaźnikiem ekonomiczności wykorzystania gazu propan w gospodarstwie domowym jest porównanie z innymi rodzajami opału. Przede wszystkim żadne inne paliwo nie pozwoli jednocześnie zaopatrywać tak wielu różnych źródeł. Jak wspomnieliśmy wcześniej, wielofunkcyjność jest bardzo dużą zaletą instalacji gazowej. Również dzięki tej wielofunkcyjności wykorzystanie gazu okazuje się dużo tańsze. Jeśli chodzi o ceny gazu propan, to są one różne w zależności od województwa. Jednak nawet w rejonach gdzie gaz jest najdroższy w całej Polsce, wciąż okazuje się być najtańszym paliwem na opał. Jedynym opałem jaki jest w stanie mu choć trochę dorównać jest ekogroszek, jednak biorąc pod uwagę jego wydajność i kaloryczność, to gaz propan wygrywa bezapelacyjnie.

  Propan to też ekologia

  Gaz propan do ogrzewania domu to również ekologia. Jest to rozwiązanie bardzo bezpieczne i przyjazne dla środowiska. Dzięki obowiązkowym okresowym przeglądom zbiorników na gaz, nie ma absolutnie żadnej możliwości, aby wyciekł na zewnątrz i w jakikolwiek sposób doprowadził do skażenia gleby czy wód gruntowych nawet na niewielką skalę. Oprócz tego należy wziąć pod uwagę również sam proces spalania gazu. Jest on absolutnie nieszkodliwy dla środowiska i atmosfery.

  Dzieje się tak, gdyż ze spalania gazu propan nie powstają spaliny, które mogłyby zanieczyścić powietrze. Jedynym bardziej ekologicznym rozwiązaniem są baterie słoneczne, jednak znacznie mniej konkurencyjne dla gazu propan ze względu na ich wysoką cenę i duży koszt inwestycji początkowej.

  Facebook
  Twitter
  LinkedIn
  Pinterest