Zalety z kupna nowego zbiornika na gaz propan

Kupno nowego zbiornika na gaz propan się opłaca
Zakup zbiornika na gaz propan to decyzja i inwestycja na lata. Warto więc dokładnie ją przemyśleć, aby dokonać dobrego wyboru, którego nie trzeba będzie żałować. Wbrew pozorom wybór jest niemały. Poza możliwością zakupu zbiornika naziemnego i podziemnego można wybierać również między zbiornikami nowymi i używanymi. Jednak czy nowy zbiornik rzeczywiście posiada tak wiele zalet? O tym poniżej.

Zakup zbiornika na gaz propan to decyzja i inwestycja na lata. Warto więc dokładnie ją przemyśleć, aby dokonać dobrego wyboru, którego nie trzeba będzie żałować. Wbrew pozorom wybór jest niemały. Poza możliwością zakupu zbiornika naziemnego i podziemnego można wybierać również między zbiornikami nowymi i używanymi. Jednak czy nowy zbiornik rzeczywiście posiada tak wiele zalet? O tym poniżej.

Jakie zbiorniki na gaz propan

Każdy kto planuje założenie instalacji na gaz w swoim domu z pewnością ma świadomość możliwości wyboru pomiędzy zbiornikiem naziemnym i zbiornikiem podziemnym. Jednak nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że oba typy zbiorników dostępne są również w wersji nowej i używanej. Zbiorniki używane są oczywiście nieco tańsze od zbiorników nowych. Warto jednak zastanowić się czy ta oszczędność rzeczywiście się opłaca i jak się ona przekłada na długotrwałość zbiornika i nasze bezpieczeństwo.

Używane zbiorniki na gaz

Z pewnością nie należy kupować zbiornika używanego od prywatnego sprzedawcy. Zbiornik nie zostanie wtedy przetestowany pod kątem szczelności a i jego transport może się okazać kłopotliwy. Firmy zajmujące się wdrażaniem instalacji gazowych dla domu i sprzedażą zbiorników na gaz propan zawsze przed sprzedaniem używanego zbiornika testują go pod kątem szczelności. Dodatkowo kompleksowo obsługują dowóz do odbiorcy końcowego. Jednak szczelność zbiornika to nie wszystko.

Zapytaj o ofertę

  Gaz grzewczyInstalacje przydomoweInstalacje przemysłowe

  Używany zbiornik na gaz, podobnie jak każda inna używana rzecz, jest już nieco nadwyrężony i nie można się spodziewać, że jego żywotność będzie dokładnie taka sama jak w przypadku nowego zbiornika na gaz.

  Nowe zbiorniki na gaz

  Nowe zbiorniki na gaz propan bez wątpienia są szczelne, bezpieczne i charakteryzują się wieloletnią trwałością. Dostępne są zarówno w wariancie naziemnym, jak i podziemnym. Cena nowego zbiornika na gaz waha się w okolicy 5-6 tys. zł. W zależności od sprzedawcy, pojemności i rodzaju zbiornika (naziemny lub podziemny) ceny mogą się nieco różnić. Warto zwrócić uwagę, że najczęściej w kwocie tej zawiera się również transport zbiornika na posesję zamawiającego. Jest to o tyle ważne, że zbiorniki na gaz propan nie są małe i samodzielne ich przewożenie mogłoby być kłopotliwe. Ponadto aby uniknąć możliwości uszkodzenia zbiornika, powinien być on odpowiednio zabezpieczony podczas transportu i przewożony specjalnie dostosowanym do tego celu pojazdem.

  Zalety nowego zbiornika na gaz

  Jedyną wadą nowego zbiornika na gaz może być jego cena. Jest ona jednak w pełni uzasadniona a zakup nowego zbiornika to niezwykła pewność i spokój, która jest warta każdych pieniędzy. Szczególnie ważne wydaje się to w przypadku decyzji o zakupie podziemnego zbiornika na gaz. Będzie on zakopany pod ziemią – częściowo lub całkowicie. Działają na niego zupełnie inne i znacznie większe siły oraz naprężenia niż w przypadku zbiornika naziemnego. Powoduje to szybsze zużycie materiału a i ewentualny wyciek czy nieszczelność są trudniejsze, jeśli nie niemożliwe, do zauważenia.

  Zbiornik na gaz propan naziemny czy podziemny

  Jeśli chodzi o wybór pomiędzy zbiornikiem naziemnym a podziemnym, to oprócz wygody i estetyki powinno się wziąć pod uwagę jeszcze kilka innych czynników. Między innymi decydująca musi być wielkość działki, czy możliwości jakie ona daje. Oprócz tego należy zwrócić uwagę na poziom wód gruntowych, zagłębienia terenu oraz umiejscowienie linii wysokiego napięcia w bezpośrednim sąsiedztwie zbiornika. Dla małych działek zalecamy wybór zbiornika podziemnego. Wymogi co do jego odległości od domu czy sąsiedniej posesji są znacznie mniejsze niż w przypadku zbiornika naziemnego. Dużą zaletę stanowi możliwość ukrycia go pod powierzchnią ziemi i trawą czy drobnymi kwiatami. Należy jednak pamiętać, że zainstalowanie zbiornika podziemnego jest absolutnie niemożliwe w naturalnych zagłębieniach terenu. Także w bezpośrednim, bliskim sąsiedztwie wód gruntowych jest to niewskazane. Na terenach gdzie wody gruntowe znajdują się dość płytko pod powierzchnią ziemi, znacznie lepszym rozwiązaniem okazuje się zbiornik naziemny.

   

  Facebook
  Twitter
  LinkedIn
  Pinterest