Przejdź z gazu ziemnego na tańszy gaz LPG!

tańszy gaz LPG

Każdy z nas chce żyć bezpieczniej i wygodniej. Tak też chcemy ogrzewać nasze domy. Współczesne czasy nauczyły nas komfortu, jaki nie był znany wcześniejszym pokoleniom. Ale trudno się temu dziwić. Jeżeli mamy możliwość, by komputery i automatyzacja wyręczyły nas w niektórych czynnościach, to chcemy z nich korzystać. Jednocześnie szukamy dróg na osiągnięcie komfortu i bezpieczeństwa, również w dziedzinie ogrzewania domu, bez konieczności wydawania ogromnych sum pieniędzy. Najlepszą odpowiedzią na wszystkie te potrzeby jest przejście na tańszy gaz LPG.

Wygodne i bezpieczne ogrzewanie z gazem propan

Wygoda i komfort są wpisane we współczesne życie. Dzięki ogromnemu postępowi technologicznemu, jaki miał miejsce w ostatnich dwóch dekadach, w wielu kwestiach możemy wyręczać się maszynami. Właścicieli domów z pewnością najbardziej cieszy możliwość całkowitego zautomatyzowania ogrzewania domu. Starsze metody grzewcze zasilane węglem kamiennym czy nawet ekogroszkiem, jak również paleniska na drewno, wymagały rozpalenia pieca, a czasem również doglądania go, by nie wygasł. Wiązało się to z koniecznością pilnowania ogrzewania niemal przez cały dzień, aby mieć pewność, że w środku mroźnej zimy, w domu będzie ciepło.

Piece na gaz całkowicie wyeliminowały ten problem. Szczególnie wygodne i gwarantujące komfort użytkowaniapiece zasilane gazem propan z przydomowego zbiornika. Jest on podłączony przewodami gazowymi bezpośrednio do nowoczesnego kotła kondensacyjnego . Dzięki temu nie trzeba dokładać do pieca czy doglądać podajnika w celu uzupełnienia opału. Natomiast sterowanie ogrzewaniem gazowym jest w pełni skomputeryzowane. Ustawienie temperatury odbywa się przy pomocy sterownika, połączonego z czujnikiem temperatury. Domownicy mogą ustawić ręcznie wymaganą temperaturę, a sterowanie pracy pieca gazowego, by pozostawała ona niezmienna, będzie przebiegało automatycznie. Inną możliwością, jest ustawienie harmonogramu ogrzewania. Przy jego pomocy można zaprogramować automatyczne obniżenie temperatury nocą lub wtedy, gdy wszyscy domownicy wychodzą do pracy czy szkoły, czy zminimalizowanie temperatury na czas dłuższej nieobecności domowników. Takie rozwiązanie daje także duże oszczędności na paliwie opałowym. Nie ma problemu z ustawieniem wyjątków, na przykład w weekendy, gdy jednak większość czasu spędzamy w domu. Tak szerokie możliwości sprawiają, że można zupełnie przestać myśleć o ogrzewaniu domu i pracach z tym związanych. Jest to wspaniałe rozwiązanie, z którego warto skorzystać.

Zapytaj o ofertę

  Gaz grzewczyInstalacje przydomoweInstalacje przemysłowe

  Tańszy gaz LPG generuje oszczędności

  Bez wątpienia istotną kwestią jest również koszt ogrzewania. Pragniemy wydawać pieniądze na to co lubimy, czyli na przyjemności. Nie zaś na wysokie rachunki wynikające z kosztów ogrzewania domu. Dlatego poszukujemy rozwiązań, które są nie tylko wygodne i bezpieczne, ale też tanie. W tym przypadku również gaz propan jest idealną odpowiedzią na te potrzeby odbiorców. W dobie podwyżek cen surowców opałowych warto zwrócić uwagę, że gaz propan podrożał średnio (analizując ceny z lat poprzednich) o ok 40%. To znacznie mniej niż gaz ziemny, czy węgiel, zatem mimo podwyżek jego cena pozostaje bardzo atrakcyjna. 

  Płynny propan od lat pozostaje jednym z najtańszych paliw opałowych. Nie zmieniają tego nawet aktualne zawirowania gospodarcze. Oprócz tego warto wziąć pod uwagę także wydajność samego gazu propan. Jest to ważne dlatego, że tanie paliwo, choć mało wydajne, wcale nie będzie oszczędne. Tak samo wysoko wydajne paliwo o nieco wyższej cenie może się okazać dużo tańszym długofalowo rozwiązaniem. W przypadku gazu propan mamy do czynienia ze stosunkowo dość tanim opałem o wysokiej wydajności. Oznacza to, że do osiągnięcia komfortowej temperatury w domu i utrzymania jej przez cały sezon grzewczy poniesiemy znacznie niższe koszty niż w przypadku innych form ogrzewania. Dodatkowo warto pamiętać o posezonowych obniżkach cen gazu LPG

  Poza sezonem grzewczym, czyli w okresie wiosenno-letnim ceny paliwa, z powodu mniejszego popytu, spadają. Jest to doskonała okazja, aby tanio kupić gaz propan. Bez trudu można go zmagazynować w przydomowym zbiorniku i wykorzystać zimą. Sprawi to, że w końcowym rozrachunku ogrzewanie domu okaże się jeszcze tańsze. Wszystko to sprawia, że gaz propan jest nie tylko oszczędnym, ale także wygodnym i bezpiecznym rozwiązaniem grzewczym, na które warto stawiać.

  Facebook
  Twitter
  LinkedIn
  Pinterest