Używane zbiorniki naziemne i podziemne (LPG)

Używane zbiorniki naziemne i podziemne (LPG)

Ceny nowych zbiorników na gaz mogą odstraszać. Dla niektórych kupców są one zdecydowanie zbyt wysokie i mimo zainteresowania zamontowaniem ogrzewania na gaz w swoim domu, zmuszeni są oni zrezygnować z tego planu. Z myślą o takich klientach oferujemy również zbiorniki na gaz używane, które mogą zostać zakupione po bardzo korzystnej cenie. Ponadto oferujemy możliwość rozłożenia płatności na korzystne raty.

Należy jednak pamiętać, że dostępność używanych zbiorników na gaz, zarówno naziemnych, jak i podziemnych, jest ograniczona. Również ich ceny są bardzo zróżnicowane. W celu sprawdzenia dostępności konkretnego zbiornika i jego ceny, prosimy o kontakt.

instalacje zbiorników na gaz

Używane zbiorniki na gaz

Zbiorniki na gaz używane również występują w dwóch opcjach, mogą być one zarówno naziemne, jak i podziemne. Nasza firma zajmuje się także kompleksowym i profesjonalnym doradztwem w zakresie doboru odpowiedniej pojemności i ulokowania zbiornika.

Najczęstszą praktyką jest stosowanie zbiorników naziemnych na większych działkach, gdzie metraż nie jest ograniczeniem, a zbiorników podziemnych na mniejszych działkach. Wiąże się to również z nałożonymi przez ustawodawcę odległościami jakie należy zachować pomiędzy zbiornikiem a budynkiem mieszkalnym i ogrodzeniem sąsiedniej działki.

zbiornik gazu naziemnego

Zobacz pełny cennik Instalacji i zbiorników na gaz propan

gaz-naziemny-v4850-3

Odległości te w przypadku zbiornika na gaz naziemnego o pojemności 2700 l, to 3 m od budynku i 1,5 m od granicy działki. Natomiast w przypadku większego zbiornika, tj. o pojemności 4850 l to 5 m od budynku mieszkalnego oraz 2,5 m od sąsiedniej działki budowlanej.

Dla zbiorników podziemnych na gaz odległości te są mniejsze i wynoszą dla zbiornika o pojemności 2700 l – 1 m od budynku mieszkalnego i 0,5 m od granicy działki, a w przypadku zbiornika o pojemności 4850 l – 2,5 m od budynku i 1,25 m od ogrodzenia. Zbiornik podziemny po zakopaniu staje się niemal całkowicie niewidoczny, a powierzchnia gruntu może zostać obsiana trawą.

Inne czynności wchodzące w skład kompleksowej usługi, to:

  • transport zbiornika na gaz na posesję klienta wraz z rozładunkiem w cenie 950 zł brutto (772,35 zł netto)
  • przygotowanie gruntu pod posadowienie zbiornika wraz z zebraniem humusu, przygotowaniem podsypki i zagęszczeniem gruntu. Koszt takiej usługi to 200 zł brutto (162,60 zł netto)
  • wykonanie wykopu pod zbiornik podziemny o pojemności 2700 l oraz późniejsze zakopanie go w obecności inspektora Urzędu Dozoru Technicznego w cenie 500 zł brutto (406 zł netto). Umówienie inspektora UDT na odpowiedni dzień pozostaje w gestii klienta
  • wykonanie wykopu pod zbiornik podziemny o pojemności 4850 l oraz późniejsze zakopanie go w obecności inspektora Urzędu Dozoru Technicznego w cenie 600 zł brutto (487 zł netto). Umówienie inspektora UDT na odpowiedni dzień pozostaje w gestii klienta
  • podłączenie zbiornika do ściany budynku wraz z wykonaniem uziemienia – 2400 zł brutto (1951,22 zł netto). W cenę wliczony został protokół ze szczelności, pomiar rezystancji oraz wykonanie wykopu pod przyłącze, zasypanie wykopu i montaż rurociągu
  • ochrona katodowa wraz z montażem dla zbiorników podziemnych w cenie 690 zł brutto (560,98 zł netto). Ochrona ta pozwala wydłużyć legalizację zbiornika podziemnego do 10 lat i potwierdzona zostaje odpowiednim protokołem dla ochrony katodowej
  • dodatkowe przyłącze, na przykład do kuchni, które obejmuje jeszcze jedną skrzynkę, wraz z towarzyszącym reduktorem gazu drugiego stopnia. Wykonanie usługi to koszt 700 zł brutto (569,10 zł netto)
  • projekt instalacji zbiornikowej na gaz płynny w cenie 800 zł brutto (650 zł netto)
  • projekt instalacji wewnętrznej w cenie 250 zł brutto (203 zł netto)
  • w razie potrzeby również nadzór kierownika budowy w cenie 350 zł brutto (284 zł netto)

W przypadku kiedy klient zdecyduje się na kompleksową usługę realizowaną przez naszą firmę, udzielamy korzystnych rabatów. Dodatkowo proponujemy promocyjną cenę gazu dla tych z Państwa, którzy po przeprowadzonej inwestycji zdecydują się na pierwszy zakup gazu do swojego nowego zbiornika za naszym pośrednictwem.

Wszystkie podane powyżej ceny obowiązują dla umów podpisanych do 30.04.2018 r.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

POSTAW NA GAZ PŁYNNY Z LPG-DIRECT